طالبان به پاسگاه‌های پلیس در ارزگان حمله کردند

Image caption خشونت‌ها در ولایت ارزگان پس از آن شدت یافت که مطیع الله، فرمانده پیشین پلیس این ولایت در انفجاری در شهر کابل کشته شد.

مقام‌های محلی در ولایت ارزگان در جنوب افغانستان می‌گویند که در پی حمله گروه طالبان به چهار منطقه این ولایت، ده‌ها شورشی کشته شده‌اند.

دفتر مطبوعاتی ولایت ارزگان در خبرنامه‌ای نوشته که طالبان به پاسگاه‌های پلیس در شهر ترینکوت، مرکز این ولایت و همچنین ولسوالی‌های ارزگان خاص، شهید حساس و دهراوود در دو روز اخیر حمله کردند.

در این خبرنامه افزوده شده که در جریان این حمله هفت مامور امنیتی نیز کشته و به همین تعداد نفر زخمی شده‌اند.

این خبرنامه شمار زخمیان طالبان را ده‌ها نفر ذکر کرده است.

مقام‌های ولایت ارزگان گفته‌اند به مناطقی که طالبان حمله کردند، نیروهای تازه‌نفس فرستاده‌اند و در حال حاضر عملیات برای پاکسازی این منطقه‌ها ادامه دارد.

ساکنان ولسوالی دهراوود می‌گویند که هنوز هم جنگ در این منطقه بین نیروهای دولتی و طالبان ادامه دارد که در آن دو طرف از سلاح‌های سبک و سنگین استفاده می‌کنند.

هنوز از تلفات احتمالی غیرنظامی در این نبرد گزارشی منتشر نشده است.

طالبان ادعا کرده‌اند که ده‌ها پاسگاه پلیس را در ولایت ارزگان در چند روز اخیر به تصرف خود درآورده‌اند و ده‌ها تن از نیروهای دولتی را به قتل رسانده‌اند.

خشونت‌ها در ولایت ارزگان پس از آن شدت یافت که مطیع الله، فرمانده پیشین پلیس این ولایت در انفجاری در شهر کابل کشته شد.

هر چند دو ماه از ترور مطیع‌الله می‌گذرد اما دولت هنوز هیچ فردی را به عنوان فرمانده پلیس ولایت ارزگان تعیین نکرده است.

گروه طالبان در برخی از مناطق ولایت ارزگان نفوذ دارد و هر از گاهی به مراکز دولتی و پاسگاه‌های نیروهای امنیتی حمله می‌کند.