شمار زخمیان انفجار انتحاری در زابل افغانستان از هفتاد نفر گذشت

حق نشر عکس f

عطا جان حق‌بیان رئیس شورای ولایتی زابل گفته که شمار زخمیان انفجار انتحاری صبح امروز در مقر این شورا به بیش از ۷۰ نفر رسیده که هفده نفر آنها زن هستند.

آقای حق‌بیان که در بیمارستان زابل با خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت که چهار نفر از زخمیان اعضای شورای ولایتی هستند، آشپز و دو محافظ امنیتی این شورا هم زخمی شده اند.

او افزود: "ما چندین مکتوب رسمی در دست داریم، نه مکتوب هم به فرماندهی پلیس فرستاده و خبر داده بودیم که شورای ولایتی هدف حمله انتحاری قرار می‌گیرد."

رئیس شورای ولایتی گفت: "شورای ولایتی قبلاً هم هدف حمله انتحاری قرار گرفته بود، اخیراً هم گزارش در این مورد داشتیم، اما بدبختانه به امنیت شورای ولایتی کسی توجه نمی‌کند."

عطا جان حق‌بیان افزود که وضع سلامت شماری از زخمیان وخیم است که برای درمان بیشتر به بیمارستانهای شهر قندهار فرستاده شده اند.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته است.

پیشتر غلام‌جیلانی فراهی، از مقام‌های ارشد پلیس ولایت زابل در جنوب افغانستان شمار زخمیان این حمله را ۴۰ نفر اعلام کرده بود.

آقای فراهی افزوده که فرد بمب‌گذار کامیونی را به ساختمان شورای ولایتی کوبید که حدود هزار کیلوگرم مواد منفجره در آن جاسازی شده بود.

شاهدان عینی گفته‌اند که انفجار به حدی نیرومند بود که به شماری از ساختمان‌های نزدیک به ساختمان شورای ولایتی نیز آسیب رسانده است.

زابل از ولایت‌های ناآرام در جنوب افغانستان است.