حمله به فرماندهی پلیس در شرق افغانستان

حق نشر عکس EPA

حمله مهاجمان مسلح به مقر فرماندهی پلیس در ولایت شرقی ننگرهار پس از چند ساعت درگیری پایان یافته است.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله/کشور افغانستان، می‌گوید که پلیس افغانستان این حمله را صبح امروز (دوشنبه ۱۱ خرداد/جوزا) مهار کرده است.

او گفته که در این حمله پنج مهاجم مسلح کشته و یک جنگجوی دیگر بازداشت شده است. او گفته که ۹ مامور پلیس نیز در این رویداد زخمی شده‌اند.

وضع یکی از ماموران پلیس وخیم گزارش شده است.

فرماندهی پلیس ننگرهار در حومه جنوب غربی شهر جلال‌آباد مرکز ننگرهار، در جاده کابل-جلال‌آباد واقع شده که در اطراف آن خانه‌های مسکونی است. شیشه‌های تعدادی از خانه‌های اطراف محل رویداد شکسته و دست‌کم یک غیرنظامی هم زخمی شده است.

حق نشر عکس EPA

فضل احمد شیرزاد، فرمانده پلیس ننگرهار می‌گوید که حوالی ساعت یازده و نیم شب گذشته به وقت محلی، کارگاه بزرگ آموزشی در سطح حوزه جنوب شرق با حضور نیروهای پلیس ولایت‌های کنر، لغمان و نورستان در حال برگزاری بود که مهاجمان حمله کردند.

آقای شیرزاد می‌گوید که ابتدا دو موتر/خودروی بمب‌گذاری شده در ورودی فرماندهی پلیس منفجر شد و بلافاصله چهار مهاجم وارد فرماندهی پلیس شدند و به تیراندازی پرداختند.

او می‌گوید که این حمله پس از حدود دو و نیم ساعت درگیری پایان یافت. به گفته وی یکی از مهاجمان شهروند افغانستان و بقیه از شهروندان پاکستان بوده‌اند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است. ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه به خبرنگاران گفته که حمله زمانی آغاز شد که نشستی با حضور شهروندان خارجی برگزار بود.

ولایت ننگرهار از کابل پایتخت حدود دو ساعت با موتر فاصله دارد و از ولایت‌های ناامن نزدیک به پایتخت به شمار می‌رود. در آخرین رویداد که یک ماه و نیم پیش ناشی از انفجار در یک محله پر رفت و آمد در این ولایت بود، حدود ۳۵ تن کشته و بیش از صد نفر زخمی شدند.