'سه فرمانده طالبان' در بامیان کشته شدند

Image caption مقام‌های ولایت بامیان در این روزها سرگرم تدارک برنامه نام‌گذاری شهر بامیان به عنوان پایتخت فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی جنوب آسیا، سارک، هستند

مقام‌های ولایت بامیان در مرکز افغانستان گفته‌اند که در پی حمله گروه طالبان به یک پاسگاه پلیس، سه فرمانده طالبان کشته و سه مامور پلیس زخمی شده‌اند.

عبدالرحمان احمدی سخنگوی والی بامیان به بی‌بی‌سی گفت که افراد مسلح وابسته به گروه طالبان از ولایت بغلان به این پاسگاه در ولسوالی کهمرد ولایت بامیان حمله کردند.

به گفته او، حمله طالبان روز سه شنبه ساعت چهار بامداد به وقت محلی آغاز شد و به دنبال آن نیروهای بیشتری از مرکز ولایت بامیان برای پشتیبانی نیروهای محلی به منطقه اعزام شدند.

سخنگوی والی بامیان افزود که نفرات طالبان به دنبال کشته شدن سه فرمانده "برجسته" خود از محل درگیری عقب‌نشینی کردند.

گروه طالبان اعلام کرده که این حمله کار افراد وابسته به این گروه بوده و به گفته ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، در جریان این عملیات، هشت مامور پلیس و یک عضو گروه طالبان کشته شده‌اند.

حق نشر عکس f
Image caption بامیان یکی از آرام‌ترین ولایت‌های افغانستان است

مقام‌های ولایت بامیان در این روزها سرگرم تدارک برنامه نام‌گذاری شهر بامیان به عنوان پایتخت فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی جنوب آسیا - سارک - هستند.

در جشنواره‌ای که به این مناسبت در آخر این هفته در بامیان برگزار خواهد شد، مقام‌های دولتی از کابل و برخی کشورهای عضو سارک شرکت خواهند کرد.

عبدالرحمان احمدی گفته است که حمله طالبان ربطی به این مناسبت ندارد زیرا، به گفته او، طالبان پیش از این هم هر از گاهی از نوار مرزی ولایت بغلان به پاسگاه‌های پلیس در ولسوالی کهمرد حمله کرده‌اند.

مقامات بامیان اقدامات امنیتی گسترده‌تری را به اجرا گذاشته‌اند و گفته می‌شود که راه‌های منتهی به بامیان هم تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته است.