حمله پهپاد آمریکایی در افغانستان چندین کشته بر جای گذاشت

حق نشر عکس d

یک مقام محلی در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان گفته است که در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) آمریکایی در ولسوالی علی‌شیر این ولایت، نزدیک به ۳۰ نفر از جنگجویان عضو گروه طالبان کشته شده‌اند.

این مقام محلی که نخواسته نامش فاش شود به بی‌بی‌سی گفت که این حمله امروز جمعه ۱۵ جوزا (خرداد) در نزدیکی خط مرزی با پاکستان صورت گرفته است.

به گفته او بیشتر افراد کشته‌شده از آن سوی خط مرزی برای شرکت در مراسم تشییع جنازه چهار عضو گروه طالبان به این منطقه آمده بودند.

او افزوده که این چهار عضو طالبان روز گذشته در درگیری با نیروهای افغان کشته شده بودند و یکی از آنها از فرماندهان این گروه بود.

در همین حال یکی از بزرگان قومی در محل با رد این ادعا به بی‌بی‌سی گفت در حمله امروز هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی تنها ۱۴ نفر کشته شده‌اند که همه آنها غیر نظامیانی بودند که در مراسم تدفیق یک قریه‌دار شرکت کرده بودند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان هم در صفحه توییتری خود نوشته که کشته‌شدگان حمله امروز، کوچی‌هایی (عشایری) بودند که در یک مراسم تشییع جنازه شرکت کرده بودند.

آقای مجاهد شمار کشته‌شدگان را ۲۰ نفر عنوان کرده است.

به رغم پایان ماموریت رزمی نیروهای ناتو در افغانستان، حملات هواپیماهای بدون سرنشین در هفته های اخیر شدت گرفته است.

شب گذشته نیز در ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار، دستکم ۱۷ جنگجوی طالب به شمول یک فرمانده این گروه در حمله این هواپیماها کشته شدند.