مقدماتی جام جهانی؛ پیروزی تیم ملی فوتبال افغانستان بر کامبوج

حق نشر عکس AFP
Image caption بازی بعدی تیم افغانستان با ژاپن در ورزشگاه آزادی تهران خواهد بود

تیم ملی فوتبال افغانستان در دومین مسابقه خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، امروز در شهر پنوم پن، پایتخت کامبوج، به دیدار تیم ملی این کشور رفت.

این دیدار تیم افغانستان با تک گل دقیقه هشتاد و ششم مصطفی زازی با پیروزی افغانستان به پایان رسید.

این اولین برد فوتبال افغانستان در تمام دوره‌های مقدماتی جام جهانی در تاریخ برگزاری این مسابقات است.

دو تیم پیش از این دیدار اول خود را به تیم‌های حریف واگذار کرده بودند.

روز پنجشنبه گذشته تیم ملی فوتبال افغانستان در ورزشگاه ثامن شهر مشهد و در حضور بیشتر از ۷ هزار هوادار خود با نتیجه سنگین شش بر صفر به سوریه باخت و تیم کامبوج نیز بازی با سنگاپور را با نتیجه چهار در برابر صفر واگذار کرد.

اما در بازی امروز، سلاوان سکیلیزیچ، سرمربی بوسنیایی‌تبار تیم افغانستان، بازیکنان خود را با تغییر در سیستم بازی به میدان فرستاد و این تیم از همان ابتدا بازی تهاجمی از خود به نمایش گذاشت.

+بیشتر بخوانید: گزارش لحظه به لحظه مسابقه فوتبال افغانستان و کامبوج

افغانستان در این دیدار فرصت‌های زیادی برای گل‌زنی داشت اما بازیکنان کامبوج تا دقیقه ۸۶ بازی اجازه به ثمر رساندن گل را به تیم افغانستان ندادند.

منصور فقیریار، دروازه‌بان اول افغانستان و اباسین علی خیل به دلیل مصدومیت در ترکیب امروز این تیم قرار نگرفته بودند.

در بازی امروز بیشتر از ۵۵ هزار تماشاگر به ورزشگاه المپیک پنوم پن آمده بودند که از این میان تعداد هواداران افغانستان کمتر از صد نفر برآورد شده است.

افغانستان با ژاپن، سوریه، سنگاپور و کامبوج در گروه E این رقابت‌ها قرار دارد.

در دیگر بازی این گروه امروز سنگاپور توانست تیم قدرتمند ژاپن را متوقف کند. این بازی که به میزبانی ژاپن و در حضور نزدیک به ۶۰ هزار تماشاگر برگزار شده بود، با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت.

به این ترتیب افغانستان بعد از برد امروز ۳ امتیازی شد و پس از سوریه در جایگاه سوم گروه ‌E قرار گرفت و سنگاپور با یک برد و یک مساوی از دو بازی و با کسب ۴ امتیاز در این گروه اول شد.

افغانستان در روز ۸ اکتوبر امسال در ورزشگاه آزادی شهر تهران در ایران، میزبان تیم ژاپن خواهد بود.