پلیس قندوز: ۱۹ شورشی در عملیات هوایی کشته شدند

Image caption مقامها از پایان عملیات پاکسازی در ولسوالی چهاردره خبر داده اند

پلیس قندوز در شمال افغانستان اعلام کرده که در جریان عملیات هوایی علیه افراد وابسته به گروه طالبان، ۱۹ شورشی کشته شده‌اند.

سرور حسینی، سخنگوی پلیس قندوز گفته که این افراد دیشب در جریان عملیات هوایی علیه شورشیان در منطقه علی‌آباد کشته شدند که پنج شورشی خارجی از جمله یک زن در میان آن‌ها بوده است.

آقای حسینی گفته که هشت شورشی دیگر در این عملیات زخمی شده‌اند.

طالبان تا کنون در مورد این خبر، واکنشی نشان نداده اند.

از سوی دیگر، به دنبال تصرف ولسوالی چهاردره در ولایت قندوز، صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله/کشور گفته که چهاردره پاکسازی شده و در نتیجه این عملیات به شورشیان تلفات سنگینی وارد شده، اما آماری در این مورد ارائه نکرده است.

سخنگوی پلیس قندوز گفته است که جاده منتهی به این ولسوالی از سوی شورشیان مین‌گذاری و مسدود شده بود که به تازگی مین‌ها پاکسازی و این جاده به روی مردم باز شده است.

حق نشر عکس
Image caption چهاردره اخیراً به تصرف گروه طالبان درآمده بود

چهاردره اخیراً به تصرف گروه طالبان درآمده بود و دولت با اعزام نیروهای اضافی به منطقه آن را از کنترل شورشیان وابسته به گروه طالبان بیرون کرد.

طالبان علاوه بر چهاردره، ولسوالی دشت ارچی را نیز به کنترل خود درآورده بودند که تا حال درباره وضعیت در این ولسوالی خبرهای تازه مخابره نشده است.

در روزهای اخیر مناطق مختلف ولایت قندوز شاهد درگیری مرگباری بین نیروهای دولتی و شورشیان چندملیتی بوده است.

مقام‌های امنیتی می‌گویند که شورشیان خارجی در این نبردها در کنار شورشیان وابسته به گروه طالبان با نیروهای دولتی می‌جنگیدند.

برای تحلیل بیشتر درباره دلایل تمرکز گروه طالبان بر ولایت قندوز، مطلب ایوب آروین، خبرنگار بی‌بی‌سی، را بخوانید.