نیروهای افغانستان، ولسوالی وانت وایگل ولایت نورستان را از طالبان پس گرفتند

Image caption والی نورستان گفته که نیروهای دولتی شامگاه دیروز وارد منطقه وانت وایگل شدند

مقام‌های محلی در شرق افغانستان اعلام کرده‌اند که ولسوالی وانت وایگل در ولایت نورستان که دیروز به تصرف گروه طالبان درآمده، بود، دوباره به تصرف نیروهای دولتی درآمده است.

دیروز جمعه (۵ سرطان/تیر) مقامهای محلی در نورستان تایید کردند که وانت وایگل در پی دو روز نبرد شدید، به تصرف گروه طالبان درآمده است.

امروز حافظ عبدالقیوم والی نورستان گفته که شامگاه دیروز نیروهای تازه‌نفس به وانت وایگل رسیدند و این منطقه را از شورشیان وابسته به گروه طالبان پس گرفتند.

والی نورستان افزوده که در جریان نبرد بین نیروهای امنیتی و شورشیان، ۱۸ مامور پلیس و ۲۰ عضو گروه طالبان کشته و ۲۰ مامور امنیتی دیگر زخمی شده‌اند.

گروه طالبان کشته شدن هفت عضو این گروه را تایید کرده است.

Image caption ولایت نورستان با پاکستان مرز مشترک دارد و از ولایت ناآرام افغانستان است

سعدالله رئیس شورای ولایتی نورستان گفته که سه غیرنظامی هم در جریان جنگ در این منطقه کشته شده‌اند.

مقام‌های محلی گفته‌اند که شماری از ماموران امنیتی که در جریان نبرد بین نیروهای دولتی و شورشیان ناپدید شده بودند، پس از پس گرفتن این منطقه، به این نیروها پیوسته‌اند.

رئیس شورای ولایتی نورستان گفته که چند روز نبرد در ولسوالی آشوب زده وانت وایگل ویرانی زیادی برجا گذاشته است.

او افزوده که طالبان در چند ساعتی که کنترل این منطقه به دست داشتند، خانه‌های ماموران دولتی را به آتش کشیدند و شماری دیگر از خانه‌ها در جریان نبردها ویران شدند.

منابع محلی در این ولایت می‌گویند که این درگیری‌ها باعث شد که شمار زیادی از اهالی این منطقه به مناطق همجوار از جمله ولایت کنر آواره شوند.