حمله انتحاری در کابل کاروان نظامیان خارجی را هدف قرار داد

حق نشر عکس AP

یک حمله انتحاری در خیابان فرودگاه کابل، پایتخت افغانستان روی داده است.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله/کشور افغانستان در صفحه تویتر خود نوشته که یک بمبگذار انتحاری کاروان نظامیان خارجی را هدف قرار داده است. او به بی‌بی‌سی گفت که هدف این حمله نظامیان آمریکایی بوده که از محل عبور می کرد.

آقای صدیقی همچنین گفته که طبق گزارش‌های اولیه، در این رویداد یک نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شده که همه غیرنظامی اند.

محمد اسماعیل کاووسی سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که در میان زخمی های این رویداد که به بیمارستان‌های دولتی منتقل شده زنان و کودکان نیز است.

او گفت که تاکنون جسدی به بیمارستان های وزارت صحت عامه منتقل نشده و در مورد کشته های این رویداد چیزی گفته نمی‌تواند.

گروه طالبان مسئولیت اجرای این حمله انتحاری را به عهده گرفته و گفته که در این حمله یک موتر نظامیان خارجی منهدم شده و سرنشینان آن کشته شده اند.

ماموریت حمایت قاطع، ناتو وقوع یک حمله بر کاروان نظامیان خارجی را تایید کرده اما گفته که به تجهیزات و نیروهای خارجی در این رویداد آسیبی نرسیده است.

حق نشر عکس AP

ساختمان‌های مسکونی مکروریان، سفارت آمریکا در کابل، دادگاه عالی، مرکز فرماندهی ناتو و یک پایگاه نظامیان خارجی در نزدیکی محل انفجار واقع است.

رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند که تعدادی غیرنظامی در این انفجار کشته شده اند.

واسع سروش خبرنگار بی‌بی‌سی در کابل می‌گوید لحظاتی پس از وقوع انفجار، زنگ خطر سفارت آمریکا به صدا در آمد. و نیروهای آتش‌نشانی به محل رویداد اعزام شده و نیروهای امنیتی در محل به حالت آماده باش در آمدند.