درگیری میان مخالفان مسلح دولت در شرق افغانستان

حق نشر عکس
Image caption عکس از بایگانی

مسئولان محلی در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان گفته‌اند که در درگیری میان دو دسته از مخالفان مسلح دولت، چهارده نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند.

حضرت حسین مشرقی‌وال، سخنگوی پلیس ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت که جنگ میان گروه‌های مسلح مخالف دولت در ولسوالی نازیان این ولایت درگرفته و تلفاتی در پی داشته است.

آقای مشرقی‌وال از گروه‌های مسلحی که در این ولسوالی درگیر شده‌اند نام نبرد.

در همین حال احمد ضیا عبدالزی، سخنگوی ولایت ننگرهار می‌گوید که در درگیری بین گروه‌های مسلح در مسیر ولسوالی اچین این ولایت، تعدادی از شورشیان کشته شده‌اند.

منابع محلی در مورد این که جنگ بین کدام گروه‌ها درگرفته، چیزی نمی‌گویند اما اهالی محل گفته‌اند که درگیری بین افراد گروه طالبان و افراد مسلحی که خود را اعضای گروه موسوم به دولت اسلامی می‌نامند، صورت گرفته است.

گروه طالبان و گروه موسوم به دولت اسلامی هنوز در این موردی چیزی نگفته‌اند.

Image caption ننگرهار از نزدیک ترین ولایت های ناامن نزدیک به مرکز است

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان با پاکستان هم‌مرز است و از ولایت‌های نسبتا ناامن به شمار می‌رود. حضور گروه موسوم به دولت اسلامی در این ولایت نگرانی‌هایی را برای اهالی محل و نیروهای امنیتی، به میان آورده است.

حکومت افغانستان حضور گروه موسوم به دولت اسلامی را در افغانستان تایید کرده و گفته که این گروه عمدتا در سه ولایت ننگرهار، فراه و هلمند حضور دارند و دولت برای مبارزه با این گروه برنامه مشخصی را در دستور کار دارد.

در هفته‌های گذشته، هشدارهایی میان گروه طالبان و گروه موسوم به دولت اسلامی در افغانستان رد و بدل شده است.

اخیرا حزب اسلامی گلبدین حکمتیار که افراد وابسته به آن در بخش‌هایی از افغانستان حضور دارند و علیه دولت افغانستان می‌جنگند، از اعضای خود خواسته که در صورت بروز جنگ میان گروه طالبان و گروه موسوم به دولت اسلامی، از 'داعش' حمایت کنند.