انفجار بمب در روز اول عید فطر در هرات جان شش پلیس را گرفت

مقام‌های دولتی در هرات در غرب افغانستان گفته‌اند که در اثر انفجار بمب کنار جاده‌ای در این ولایت، دست کم شش مامور پلیس کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

احسان‌الله حیات، سخنگوی والی هرات به بی‌بی‌سی گفت که این انفجار پیش از ظهر امروز، ۲۶ سرطان (تیر) در ولسوالی گذره روی داد.

به گفته آقای حیات این افراد در حال بازگشت از یک ماموریت بودند که موتر (خودرو) حامل آنها در روستای "زیارتجاه" با بمب کارگذاری شده در کنار جاده برخورد کرد.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته و مقام‌های دولتی هم هیچ گروهی را متهم به این بمبگذاری نکرده‌اند.

از سوی دیگر، پلیس کابل اعلام کرده که یک موتر مملو از مواد منفجره را در شمال شرق این شهر کشف کرده که قرار بوده در داخل شهر منفجر شود.

عبدالرحمان رحیمی، فرمانده پلیس کابل به بی‎بی‌سی گفت که از این خودرو نوع تویوتا کورولا، علاوه بر مواد منفجره مقداری گلوله و چند قبضه راکت آر پی جی نیز به دست آمده است.

آقای رحیمی همچنین گفت که در ارتباط با این قضیه هیچ فردی بازداشت نشده است.

انفجار مرگبار هرات و کشف خودرو مملو از مواد منفجره در کابل، ساعاتی پس از سخنرانی اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در نماز عید در کاخ ریاست جمهوری روی داده که در آن ابراز امیدواری کرد که عید فطر در کشورش بدون خونریزی به پایان برسد.

رئیس جمهوری افغانستان از پیام عیدی ملا عمر رهبر گروه طالبان که در آن نسبت به گفتگو در مورد صلح ابراز تمایل شده، استقبال کرد.