محاصره نیروهای امنیتی در شمال افغانستان شکسته شد

حق نشر عکس f
Image caption ولایت تخار در شمال شرق افغانستان در یک سال اخیر شاهد نا آرامی‌های زیادی بوده است

فرمانده پلیس خیزش مردمی در ولسوالی درقد و فرمانده پلیس ولایت تخار در شمال شرق افغانستان تایید کردند که با اعزام نیروهای پلیس محلی تازه‌نفس به ولسوالی درقد این ولایت، توانسته‌اند محاصره حدود ۵۰ سرباز پلیس خیزش مردمی را بشکنند و نیروهای گروه طالبان را از منطقه عقب برانند.

پلیس مردمی از نیروهای بسیج مردمی برای مقابله با مخالفان دولت در سال‌های اخیر ایجاد شده‌است.

معراج الدین، فرمانده سربازان پلیس خیزش مردمی که نیروهای او از سه روز قبل در محاصره نیروهای طالبان گیر مانده بودند، به بی‌بی‌سی گفت که با رسیدن نیروهای تازه‌نفس پلیس محلی از ولسوالی ینگی قلعه و خواجه بهاءالدین ولایت تخار، دیروز، شنبه ۱۰ اسد(مرداد) ساعت ۵ به وقت محلی، محاصره نیروهای تحت امر او شکسته است.

او افزود که اکنون نیروهای گروه طالبان از مرکز ولسوالی حدود ۳ الی ۶ کیلومتر عقب رانده شده‌اند. این نیروها و نیروهای امنیتی افغان برای رویارویی مجدد در حال صف‌آرایی هستند.

نور محمد حکیمی، فرمانده پلیس ولایت تخار نیز تایید کرد که نیروهای امنیتی تازه نفس به ولسوالی درقد اعزام و عصر دیروز محاصره نیروهای امنیتی شکسته شد.

او گفت که در این درگیری ۴ عضو گروه طالبان کشته و ۸ نفر دیگر آنان نیز زخمی شده‌اند. از نیروهای امنیتی افغانستان نیز دو نفز زخمی شده‌اند.

روز گذشته مقامات محلی در ولایت ارزگان در جنوب افغانستان نیز گفتند که حدود ۷۰ سرباز این کشور در ولسوالی ارزگان خاص در محاصره نیروهای گروه طالبان قرار دارند.

عبدالکریم کریمی، ولسوال ارزگان خاص به بی‌بی‌سی گفت که این افراد از ۲۰ روز گذشته در محاصره نیروهای مخالف دولت افغانستان قرار دارند و در چهار روز گذشته محاصره آنان تنگ‌تر شده‌است.