هفت غیرنظامی در غزنی ولایت جنوبی افغانستان ربوده شدند

حق نشر عکس f
Image caption غزنی در جنوب از ولایات ناامن افغانستان است

مقامات محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان اعلام کردند که افراد مسلح ۹ مسافر غیر نظامی را در ولسوالی جاغوری ربودند.

این افراد شب گذشته زمانی که از ولسوالی جاغوری به سمت شهر غزنی در حرکت بودند، از سوی افراد مسلح از خودرو پایین شده و به محل نامعلومی انتقال یافتند.

شفیق ننگ ساپی سخنگوی والی غزنی می‌گوید ربایندگان کمی بعدتر دو نفر از مسافران به شمول یک زن و یک پیرمرد را رها کردند اما از سرنوشت بقیه مسافران اطلاعی در دست نیست.

مسئولیت این آدم ربایی را تا کنون هیچ گروهی به عهده نگرفته است.

این آدم ربایی در حالی صورت گرفته که دو روز پیش نیز ۱۲ باشنده ولسوالی جاغوری در دشت قره‌باغ، ولسوالی قره‌باغ به گروگان گرفته شدند.

ظفر شریف، ولسوال جاغوری همان روز اعلام کرد که تلاش برای رهایی این افراد جریان دارد ولی تا هنوز نتیجه‌ای از آن به دست نیامده است.

شخصی به نام عزیز خان کوچی در تماس با خبرنگاران محلی مسئولیت این آدم ربایی را به عهده گرفته است.

او ادعا کرده که اهالی ولسوالی ناهور، ۴۰۰ گوسفند و دو چوپان آنها را به زور با خود برده اند و آنان هم ده مسافر را در ولسوالی قره‌باغ با خود برده اند و تا زمانی که رمه و چوپان های شان آزاد نشود، این مسافران را آزاد نمی‌کنند.

آدم ربایی در این اواخر در ولایت غزنی افزایش یافته است.

روز سه شنبه گذشته نیز مقامات محلی ولایت غزنی تایید کردند که چهار فرد غیر نظامی که پنج روز قبل توسط افراد مسلح گروگان گرفته شده بودند به دست گروگانگیرها کشته شده‌اند.

حدود سه ماه قبل نیز چهار غیر نظامی شامل دو زن، یک کودک و یک راننده در ولسوالی گیلان ولایت غزنی ربوده شدند که تاکنون از سر نوشت این افراد اطلاعی در دست نیست.

جاغوری از مناطق امن در ولایت غزنی است اما جاده‌های منتهی به این ولسوالی‌ ناامن هستند. مسافران این ولسوالی‌ باید از مناطق ناامن و تحت کنترل گروه طالبان عبور کنند تا به شهر غزنی مرکز این ولایت برسند.