پلیس یک عامل 'محاکمه صحرایی' را در شمال افغانستان بازداشت کرد

حق نشر عکس fb
Image caption فرد محاکمه شده متهم به دزدی دارایی یکی از افراد محل توسط فالگیر شده بود

مقامات محلی در شمال افغانستان تایید کردند که پلیس ولسوالی بلخاب ولایت سرپل، در شمال افغانستان، یک فرد را به جرم 'محاکمه صحرایی' یک پدر و دخترش بازداشت کرده‌است.

عبدالغفور دستیار، معاون والی سرپل نیز تایید کرد که مسئولین ولسوالی بلخاب عامل این خشونت را بازداشت کرده و تحقیقات جریان دارد.

او افزود:"این حادثه را نمی‌توان محاکمه صحرایی گفت، یک نماینده شورای محل بر یک نفر خشونت انجام داده و این فقط یک خشونت است."

نور احمد رحمانی، عضو شورای ولایتی، ولایت سرپل نیز به بی‌بی‌سی گفت که پدر و دختر زمانی توسط مردم محل محکمه صحرایی شدند که اموال یک خانه در یک روستای دور افتاده ولسوالی بلخاب دزدیده شده بود.

او افزود که فردی‌که خانه‌اش دزدی شده بود، به نزد فالگیر محل مراجعه کرده و خواستار مشخص شدن دزد اموالش شده بود. فالگیر محل نیز نام یک پیر مرد را در این محل به عنوان دزد اموال او اعلام کرده‌ بود.

آقای رحمانی افزود که بعد از اعلام فالگیر، بزرگان و رئیس شورای محل به خانه این فرد می‌آیند و او را از خانه بیرون کرده و به او بی‌احترامی می‌کنند. وقتی دخترش به کمک پدر می‌شتابد، او را نیز مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

در نوار تصویری که توسط رسانه‌های اجتماعی نشر شده، مردی دیده می‌شود که به درخت با ریسمان بسته شده و دخترش در کنار او صدای فریاد و ناله‌اش بلند است و کمک می‌خواهد. سپس مردی چوب بدست دختر را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.