حمله انتحاری در مقابل یک بیمارستان خصوصی در کابل

حق نشر عکس EPA

در نتیجه یک انفجار انتحاری در نزدیکی یک بیمارستان خصوصی در منطقه مکروریان کابل، دستکم ۱۲ نفر کشته و ۶۶ نفر زخمی شده اند.

عبدالرووف ارزگانی، مسئول حوزه نهم فرماندهی پلیس کابل به بی‌بی‌سی گفت که این حمله حوالی ۴:۳۰ بعد از ظهر در نزدیکی بیمارستان شینوزاده، در منطقه مکروریان ۴ کابل رخ داده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت افغانستان گفته که تا کنون در این حادثه کشته شدن ۱۲ نفر تایید شده و ۶۶ نفر دیگر نیز به بیمارستان‌ها منتقل شده اند.

او گفته است که یک شهروند خارجی و یک زن در میان کشته شدگان اند و ۶ زن و ۵ کودک نیز در میان زخمی شدگان هستند.

خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از ناتو گزارش داده که سه پیمانکار خارجی نیز در میان کشته شدگان بوده اند.

وزارت صحت افغانستان گفته است که وضعیت شماری از مجروحان بسیار وخیم است و احتمال افزایش کشته‌ها وجود دارد.

تا کنون کسی مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته است.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) و سفارت آمریکا در کابل با انتشار خبرنامه‌های جداگانه این حمله را محکوم کرده اند.

در اعلامیه یوناما آمده که در این رویداد دوازده نفر کشته و ۸۸ نفر از جمله ۱۳ کودک و ۲۱ زن زخمی شده‌اند.

تلویزیون‌های محلی به نقل از شاهدان عینی گزارش داده اند که حمله زمانی صورت گرفت که کاروان موترهای نیروهای خارجی از این محل در حال عبور بود و یک خودروی مملو از مواد منفجره به این کاروان نزدیک شد و سپس صدای انفجار شنیده شد.

تصاویری‌که در تلویزیون‌ها پخش شده نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی در محل مستقر شده اند و آمبولانس‌ها مشغول حمل زخمی‌ها هستند.

براساس گزارش‌ها حمله در زمانی صورت گرفته که این منطقه پر از غیرنظامیان بوده، بیمارداران زیادی در مقابل بیمارستان جمع بودند، دانش‌آموزان مکاتب/مدارس نزدیک این منطقه نیز در حال رفتن به جانب خانه‌های شان بودند.

حق نشر عکس Reuters
حق نشر عکس EPA
حق نشر عکس AFP
حق نشر عکس EPA
حق نشر عکس EPA
حق نشر عکس EPA