حمله انتحاری ولسوالی پغمان چهار کشته و دستکم۴۱ زخمی به جا گذاشت

حق نشر عکس ARG
Image caption ساختمان ولسوالی در مرکز شهر پغمان قرار دارد

سخنگوی پلیس کابل تایید کرد که حوالی ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه به وقت محلی یک انتحار کننده با استفاده از یک خودرو بمب‌گذاری شده نوع دینا (وانت بار) به ساختمان ولسوالی پغمان در شمال غرب کابل حمله و خودرو خود را به دیوار شمال غربی ساختمان ولسوالی کوبیده‌است.

عبادالله به بی‌بی‌سی گفت که در این حادثه چهار نفر کشته شدند که دو نفر آنان از مسئولین نیروهای امنیتی افغان و دو نفر دیگر غیر نظامیان هستند و یکی از آنها خانم است.

او افزود که در این حمله دست کم ۴۱ نفر زخمی شده که بیشتر آنان افراد غیر نظامی، هفت خانم و چهار کودک نیز در میان زخمیان هستند.

موسی خان، ولسوال ولسوالی پغمان که خود در زمان انفجار در ساختمان ولسوالی حضور داشته می‌گوید که در این انفجار مسئول جنایی پلیس پغمان، محافظ او، یک خانم و یک مراجعه کننده کشته شده‌اند.

او گفت که در این انفجار حدود ۴۱ الی ۴۶ نفر زخمی شده‌اند.

به گفته او راننده خودرو بر سر مواد انفجاری، انگور بار کرده بوده و وقتی که مغازه داران محل خواستار خریداری انگور او می‌شوند، راننده می‌گوید که در منطقه بالاتر به فروش می‌رساند و به محض رسیدن به ساختمان ولسوالی منفجر می‌شود.

Image caption دره خوش آب و هوای پغمان یکی از مناطق تفریحی کابل است

قبلا رئیس شورای ولایتی کابل با تایید انفجار در ساختمان ولسوالی پغمان گفته بود که احتمال می‌رود یک خودرو بمب‌گذاری شده در نزدیکی ساختمان ولسوالی، منفجر شده باشد.

عبدالرحمن هاشمی که از محل حادثه با بی‌بی‌سی صحبت می‌کرد، توضیح داد که شدت انفجار قوی و خسارت زیاد جانی و مالی وارد کرده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه تویتر خود مسئولیت این حمله را پذیرفته و نوشته‌است که حمله انتحاری بوده و شماری از مسئولین پلیس ولسوالی پغمان کشته شده‌اند که یکی از نزدیکان عبدرب الرسول سیاف، از رهبران جهادی افغانستان نیز در میان کشته شدگان است.

پلیس کابل تاکنون درباره هویت دقیق کشته شدگان ابراز نظر نکرده است.

شاهدان عینی نیز قبلا به بی‌بی‌سی گفته بودند که مسئول بخش جنایی پلیس ولسوالی پغمان در این حمله کشته شده‌است.