گروه طالبان، شش پلیس را در بدخشان کشت

حق نشر عکس f
Image caption بدخشان در یک سال گذشته شاهد حضور گسترده نیروهای مخالف دولت افغانستان بوده است

مقامات محلی ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان اعلام کردند که گروه طالبان با انجام یک حمله غافل‌گیرانه به روستای سرخُم ولسوالی بهارک شش پلیس محلی را کشته‌اند.

احمد نوید فروتن، سخنگوی والی بدخشان با اشاره به اینکه افراد گروه طالبان اسلحه و مهمات این گروه را با خود برده، به بی‌بی‌سی گفت که افراد گروه طالبان با استفاده از یک خودرو شخصی این حمله را انجام داده و بعد از عملیات نیز موفق شدند از محل فرار کنند.

او گفت که این حادثه حوالی ساعت ۱۲ ظهر دیرروز، جمعه ۲۷ سنبله (شهریور) به وقت محلی انجام شد و نیروهای گروه طالبان زمانی که سربازان در حال غذا خوردن و شماری نیز برای شرکت در نماز جمعه پاسگاه را ترک کرده بودند، عملیات خود را انجام دادند.

لعل محمد احمدزی، سخنگوی پلیس بدخشان نیز به بی‌بی‌سی گفت که در عملیات دیگر، نیروهای امنیتی افغان در روستای چهار مغر، ولسوالی کشم بدخشان، ولسوال خودخوانده گروه طالبان را همراه با پنج نفر از افرادش با یک خودرو مملو از اسلحه و مواد منفجره بازداشت کرده‌اند.

او افزود این فرد قاری ناصر نام دارد که متهم به انجام چندین حمله هراس افکنانه در این ولایت و همچنین شلاق زدن یک دختر جوان است.

آقای احمدزی گفت که این فرد متهم به قتل آقای مصدق ولسوال سابق، ولسوالی کشم نیز است.

ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان قبلا یکی از ولایتهای نسبتا آرام افغانستان به حساب می‌آمد ولی در یک سال گذشته به شدت نا آرام شده است.