عبدالله عبدالله برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا سفر کرد

حق نشر عکس DR AA FB

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی افغانستان به همراه یک هیات بلندرتبه برای اشتراک در هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا سفر کرد.

در خبرنامه دفتر مطبوعات ریاست اجرایی افغانستان آمده که او در این سفر در مجمع سازمان ملل در مورد وضعیت سیاسی، امنیتی، مبارزه با مواد مخدر و تقویت و ادامه همکاری های بین المللی با افغانستان سخنرانی خواهد کرد.

گفته می شود که وی در این سفر در نشست سران کشورها برای اتخاذ برنامه توسعه‌ای پس از ۲۰۱۵، نشست سه جانبه افغانستان، آمریکا و چین با محور بازسازی افغانستان، نشست مشترک مبارزه با مواد مخدر در افغانستان و نشست سران کشورها برای مبارزه با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) نیز اشتراک خواهد کرد.

در خبرنامه ریاست اجرایی افغانستان آمده که دیدار با بانکی مون سرمنشی سازمان ملل متحد و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز در برنامه‌های سفر اوست.

قرار است در این سفر، محمود صیقل نیز به حیث نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل معرفی شود.

عمدتا در این نشست رئیس جمهوری افغانستان اشتراک می‌کرد اما امسال به اساس توافق حکومت وحدت ملی این کشور، رئیس اجرایی به نمایندگی از افغانستان در این نشست حاضر شده است.

شرکت نوجوان افغان درکنار رئیس اجرایی افغانستان در نشست سازمان ملل

امسال یک نوجوان ۱۳ ساله در کنار عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت افغانستان، در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت خواهد کرد. سازمان خیریه "نجات کودکان" سمیر نبی، را از میان دهها کودک دگر انتخاب کرده تا با آقای عبدالله به سازمان ملل متحد برود.

گزارش هارون نجفی‌زاده، خبرنگار بی‌بی‌سی را در این مورد ببینید