حمله انتحاری در میدان والیبال در جنوب‌شرق افغانستان ١٠ کشته به جا گذاشت

حق نشر عکس k

مقام‌های محلی در ولایت پکیتکا در جنوب‌شرق افغانستان می‌گویند که به دنبال وقوع یک حمله انتحاری در یک میدان والیبال، دست کم ١٠ غیر نظامی کشته شده‌اند.

در این حادثه که در ولسوالی خیرکوت ولایت پکتیکا روی داده، سی نفر نیز زخمی شده‌اند.

ژنرال محمد شریف یفتلی، فرمانده قول اردو (لشگر) ٢٠٣ تندر به بی‌بی‌سی گفت که این حمله حوالی ساعت ٦ عصر روز یکشنبه ٥ میزان (مهر) به وقت محلی روی داده و اغلب کشته و زخمی‌شده‌ها جوانان و نوجوانانی هستند که برای تماشای بازی والیبال به این محل آمده بودند.

او گفت که عامل این حمله فردی بوده که جلیقه انفجاری به تن داشته است. به گفته آقای یفتلی در این حادثه یک کودک کشته و ٩ کودک دیگر زخمی شده‌اند.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله (کشور) افغانستان در حساب توییتری خود تعداد قربانیان انفجار روز یکشنبه در ولسوالی خیرکوت را ٩ کشته و ٣٣ زخمی عنوان کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های رسمی، تعداد زخمی‌های این حمله را بیشتر از ٥٠ نفر اعلام کرده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای روی حساب توییتری خود گفته است که این حمله کار این گروه نبوده است.

سال گذشته نیز حمله‌ای مشابه در میدان والیبال در ولسوالی یحیی‌خیل ولایت پکتیکا، ٥٠ نفر را کشت و بیش از ٦٠ نفر دیگر را زخمی کرد.

ولایت پکتیکا در جنوب‌شرق افغانستان از ولایت‌های نسبتا ناامن این کشور است. درگذشته گروه‌های مسلح مخالف دولت در برخی از مناطق این ولایت دست به حملاتی علیه اهداف نظامی و غیرنظامی زده‌اند.