'نزدیک به ۲۰ عضو طالبان' در غزنی بازداشت شدند

حق نشر عکس f
Image caption غزنی از ولایت‌ها ناآرام در جنوب افغانستان است

به گفته مقام‌های رسمی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان، نزدیک به ۲۰ عضو گروه طالبان در شهر غزنی و مناطق حومه این شهر بازداشت شده‌اند.

محمد علی احمدی، معاون ولایت غزنی می‌گوید که سه نفر از سردسته‌های گروه طالبان و ۶ نفر از طراحان حملات انتحاری در بین بازداشت‌شدگان هستند.

به گفته آقای احمدی شماری از این افراد با هدف بر هم زدن امنیت غزنی، در مناطقی از این شهر مستقر شده بودند. او همچنین گفته که مخالفان مسلح قصد انجام حمله بزرگی را بر شهر غزنی داشتند و قرار بود تا افراد بازداشت‌شده در زمان آغاز این حمله با شورشیان همکاری کنند.

آقای احمدی افزوده که در عملیات بازداشت این افراد دو خودرو مملو از مواد انفجاری و نقشه‌های نظامی شهر غزنی نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در خبری دیگر دفتر والی هرات در غرب افغانستان گفته است که در درگیری میان نیروهای امنیتی و شورشیان وابسته به گروه طالبان در ولسوالی پشتون زرغون این ولایت، ۸ نفر از شورشیان کشته شدند.

در خبرنامه‌ای که این دفتر به رسانه‌ها فرستاده، آمده است که طالبان قصد حمله بر پاسگاه‌های امنیتی در این منطقه را داشتند اما نیروهای دولتی از جزییات این حمله آگاه بودند و برای دفع آن آماده شده بودند.

گروه طالبان تاکنون در مورد این دو خبر واکنشی نشان نداده است.