یازده عضو داعش در شرق افغانستان کشته شدند

حق نشر عکس
Image caption دولت افغانستان حضور نیروهای وابسته به داعش را در مناطقی در شرق این کشور تایید کرده است

مقام‌های محلی در شرق افغانستان می‌گویند که در دو حمله هواپیماهای بدون سرنشین در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، دستکم ۱۱ عضو گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) کشته شده‌اند.

حاجی غالب، ولسوال اچین به بی‌بی‌سی گفت که این دو حمله ظهر امروز، جمعه اول عقرب (آبان) در روستاهای مامند و بندر، این ولسوالی انجام شد.

به گفته این مقام محلى، یک فرمانده گروه داعش به نام عمر نیز در میان کشته‌شدگان است.

آقای غالب می‌گوید که در حمله نخست یک مخفیگاه گروه داعش در مامند هدف قرار گرفت که منجر به مرگ هشت عضو آن شد و حمله دومی در روستای بندر به مقر نیروهای این گروه انجام شد که سه کشته به جا گذاشت.

ولسوالی اچین ولایت ننگرهار یکی از مناطق حضور نیروهای داعش در افغانستان است و در چند ماه گذشته در چندین حمله هوایی ده‌ها عضو این گروه در این منطقه کشته شده‌اند.

دومین رویارویی مستقیم نیروهای دولتی افغانستان با افراد داعش نیز به گفته مقامات امنیتی افغان چندی قبل در همین ولسوالی رخ داد.

چندی قبل نیز اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در یک عملیات نیروهای این کشور و حمله هواپیماهای بدون سرنشین در ولایت ننگرهار، دستکم ٨٥ عضو گروه داعش کشته شدند.

در همین حال وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته در نتیجه عملیات‌ مشترک نیروهای امنیتی افغانستان در سراسر این کشور ۸۰ مخالف دولت کشته و ۳۱ نفر از آنها زخمی شده‌اند.

این وزارت همچنین از بازداشت ۳۹ مخالف مسلح دولت و کشته شدن ۱۳ سرباز ارتش افغانستان طی این ۲۴ ساعت خبر داده است.

مطالب مرتبط