مقامات محلی بدخشان: طالبان همسر یک پلیس محلی را در این ولایت کشتند

حق نشر عکس AFP
Image caption مقامات محلی می‌گویند که طالبان این زنان را به این دلیل تیرباران کرده که شوهران آنان عضو پلیس محلی افغانستان بودند

مقام‌های محلی در ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان می‌گویند که افراد وابسته به گروه طالبان، شب گذشته، ۳۰ میزان (مهر)، به دو زن در روستای 'محله‌ای' ولسوالی وردوج حمله کردند که یکی از آنها کشته و دیگری زخمی‌ شده‌ است.

گل محمد بیدار، معاون والی بدخشان به بی‌بی‌سی گفت که طالبان به این دو زن به جرم اینکه شوهران‌شان از افراد پلیس محلی بوده‌اند، حمله کردند.

به گفته آقای بیدار افراد وابسته به گروه طالبان پیش از این چند بار به این دو زن گفته بودند که از همسران خود بخواهند پلیس محلی را ترک کنند.

پیشتر عبدالله ناجی نظر، رئیس شورای ولایتی بدخشان نیز در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی، حمله مسلحانه طالبان به این دو زن را تایید کرده بود.

بی‌بی‌سی تلاش کرد تا واکنش گروه طالبان را در مورد این خبر بگیرد اما موفق نشد.

خبرنگار بی‌بی‌سی در بدخشان می‌گوید زنی که در این حادثه زخمی شده به بیمارستان شهر فیض آباد، مرکز این ولایت منتقل شده اما مقام‌های امنیتی به او اجازه دیدار و صحبت با این زن را ندادند.

ولسوالی وردوج در ۶۰ کیلومتری شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان قرار دارد و از سه هفته پیش کنترل آن به دست گروه طالبان افتاد.

به گفته معاون والی بدخشان، افراد وابسته به گروه طالبان از زمان تسلط بر این ولسوالی اقدام به جستجوی خانه‌به‌خانه برای یافتن نیروهای ارتش و پلیس افغانستان کرده‌اند و خانواده این نیروها را زیر فشار قرار داده‌اند.

آقای بیدار گفت اگر خانواده‌هایی که یکی از بستگان آنها در ارتش یا پلیس افغانستان کار می‌کند، بخواهند ولسوالی وردوج را ترک کنند، اداره محلی بدخشان برای آنها زمینه زندگی را در ولسوالی‌های دیگر این ولایت فراهم خواهد کرد.

مطالب مرتبط