طالبان فرمانده پلیس ولسوالی غورماچ را کشتند

حق نشر عکس f
Image caption ولسوالی غورماچ در حد فاصل ولایت فاریاب و ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان و در مسیر جاده حلقوی افغانستان قرار دارد

مقامات محلی در ولایت فاریاب در شمال افغانستان تایید کردند که افراد گروه طالبان شب گذشته عبدالمجید گلیم باف، فرمانده پلیس ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب را کشته‌اند.

بریالی بشریار پروانی، مسئول امنیت پلیس فاریاب به بی‌بی‌سی گفت که آقای گلیم‌باف با ۱۲ سربازش توسط افراد گروه طالبان به قتل رسیده‌اند.

سید عبدالباقی هاشمی، رئیس شورای ولایتی ولایت فاریاب نیز به بی‌بی‌سی گفت که این فرمانده و ۱۸ نفر از افرادش چند روز قبل توسط افراد گروه طالبان اسیر شده بودند.

آقای هاشمی افزوده است که طالبان شب گذشته این فرمانده را به یک پاسگاه پلیس آوردند و او را کشتند. قبلا ۱۷ مامور پلیس در همین پاسگاه کشته شده بودند.

به گفته رئیس شورای ولایتی فاریاب، جسد این فرمانده پلیس تکه‌تکه شده و از سرنوشت ۱۸ نفر سرباز دیگر پلیس که توسط افراد گروه طالبان همراه با این فرمانده اسیر شده بودند، اطلاعی در دست نیست.

آقای هاشمی گفته است که اکنون کنترل مرکز ولسوالی غورماچ در دست افراد طالبان است اما نیروهای کمکی امنیتی که برای پس‌گیری این ولسوالی به اعزام شده بودند توانسته‌اند در منطقه چهارشنبه ولسوالی قیصار ولایت فاریاب خطوط دفاعی نیروهای وابسته به گروه طالبان را بشکنند و اکنون در حال پیشروی به سمت غورماچ هستند.

او افزود که ۵ جسد متعلق به افراد گروه طالبان که در این درگیری کشته شدند در منطقه باقی مانده است.

این مقام محلی گفته است که براساس شواهد موجود، طالبان متحمل تلفات بیشتری شده‌اند ولی توانسته‌اند تعدادی از اجساد را با خود ببرند.

گروه طالبان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده است.

گروه طالبان حوالی ساعت ۱۱ شب، شنبه ۲۵میزان (مهر)، کنترل این ولسولی را به دست گرفت.

مطالب مرتبط