افغانستان کاردار سفارت پاکستان را احضار کرد

حق نشر عکس FB
Image caption سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت که کابل نسبت به شلیک موشک و حمله توپخانه‌ای پاکستان به خاک افغانستان هشدار داده‌ است

سخنگوی وزارت خارجه افغانستان می‌گوید که شب گذشته کاردار سفارت پاکستان به این وزارت فرا خوانده شده‌ است.

احمد شکیب مستغنی، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که افغانستان اعتراض خود را نسبت به "حمله موشکی و توپخانه‌ای" نیروهای پاکستان به یک پاسگاه‌ مرزی افغانستان به جانب پاکستان اعلام کرده است.

او گفت که نیروهای پاکستانی در روزهای گذشته با حمله موشکی و توپخانه‌ای به یک پاسگاه پلیس مرزی افغانستان در منطقه انگور اده، ولسوالی اشکین ولایت پکتیکا در جنوب‌شرق افغانستان، یک سرباز پلیس مرزی افغانستان را کشته و سه سرباز دیگر را زخمی کرده‌ است.

آقای مستغنی گفت که طرف افغانستان به مقامات پاکستان هشدار داده که ادامه این روند می‌تواند به روابط خوب دو کشور صدمه بزند.

تابستان امسال نیز وزارت خارجه افغانستان با احضار سفیر پاکستان در کابل، نسبت به "شلیک توپخانه ارتش پاکستان" به خاک افغانستان اعتراض کرده بود.

افغانستان گفته بود که توپخانه ارتش پاکستان در ظرف چند روز ۵۳ بار با اسلحه سنگین به سوی ولسوالی‌های نازیان ولایت ننگرهار و شیگل و ناری ولایت کنر شلیک کرده است.

در دو سال گذشته مقام‌های محلی و مرکزی افغانستان بارها از شلیک توپخانه‌ ارتش پاکستان به نقاطی در داخل افغانستان در امتداد خط مرزی دو کشور خبر داده‌اند.