وزیر دفاع آلمان: کابل به تعهداتش در زمینه اصلاحات سیاسی، اقتصادی و انتخاباتی عمل‌ کند

حق نشر عکس Reuters
Image caption وزیر دفاع آلمان در دیدار با سربازان آلمانی مستقر در افغانستان

اورسلا فن‌در‌لاین، وزیر دفاع آلمان که از افغانستان دیدار می‌کند، گفته است که حکومت وحدت ملی افغانستان باید به تعهداتش در زمینه اصلاحات سیاسی، اقتصادی و انتخاباتی و ادامه گفتگوهای صلح با گروه‌های مخالف مسلح عمل کند.

خانم فن‌درلاین روز سه‌شنبه، ١٧ قوس (آذر) در یک کنفرانس خبری مشترک با معصوم استانکزی، سرپرست وزارت دفاع افغانستان گفت که جامعه جهانی تا زمانی که افغانستان بتواند روی پای خود بایستد، در کنار این کشور خواهد ماند.

او همچنین گفت که با رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی افغانستان در این مورد صحبت کرده است.

وزیر دفاع آلمان گفت که کمک‌های اقتصادی کشورش به افغانستان و آموزش نیروهای امنیتی افغان از سوی این کشور ادامه خواهد یافت.

به گفته وزیر دفاع آلمان شمار سربازان این کشور در افغانستان را از ۵۸۰ نفر به ۹۸۰ تن افزایش خواهد یافت. سربازان آلمانی در مزار شریف در شمال افغانستان مستقر هستند.

روز گذشته رئیس جمهوری افغانستان نیز گفت که در سفرش به اروپا، آلمان با تاکید بر ادامه حضور نظامی در شمال افغانستان وعده کمک سالانه ٤٣٠ میلیون یورو را تا سال ٢٠٢٠ به افغانستان داده است.

رئیس جمهور غنی گفت که افغانستان تلاش خواهد کرد همانند کره‌ جنوبی از تجارب آلمان در زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای استفاده کند و آلمان مطالعات لازم را درباره آموزش حرفه‌ای و توسعه این بخش انجام داده است.

حق نشر عکس ARG
Image caption آقای غنی نیز سفرش را به آلمان پربار توصیف کرد