درگیری در نزدیک کنسولگری هند در مزار شریف شدت‌ یافت

حق نشر عکس b
Image caption مهاجمان مسلح در این ساختمان پناه گرفته و به کنسولگری هند شیلیک می‌کنند

افراد مسلح یکشنبه شب، ١٣ جدی (دی)وارد ساختمانی در نزدیکی کنسولگری هند در مزار شریف شد و از آنجا اقدام به تیراندازی به ساختمان کنسولگری هند کردند.

این درگیری در تمام طول شب ادامه داشت و صبح امروز با ورود نیروهای کماندوی ارتش، شدت بیشتر یافته‌است.

عنایت شهیر، خبرنگار بی‌بی‌سی در ولایت بلخ که اکنون در محل درگیری حضور دارد، گفت که از صبح امروز برای مهار حمله مهاجمان انتحاری که در ساختمان مقابل کنسولگری هند پناه گرفته‌اند، نیروهای ویژه کماندوهای ارتش وارد عمل شدند.

حق نشر عکس epa
Image caption این حمله شام دیشب آغاز شد

او گفت که این نیروها اکنون وارد ساختمانی شدند که گفته می‌شود مهاجمان در آن پناه گرفته‌اند.

محمد شفا سعادت یکی از فرماندهان نیروهای ویژه ارتش به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته که شمار مهاجمان حدود ۱۰ تا ۱۵ به آنان گزارش داده شده‌است.

عبدالرزاق قادری، مسئول امنیت پلیس ولایت بلخ نیز به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته که براساس اطلاعات آنان به دیپلمات‌ها و نیروهای امنیتی مستقر در ساختمان کنسولگری هند آسیب نرسیده‌اند.

هنوز مقام‌های دولتی درباره شمار دقیق تلفات ابراز نظر نکرده ولی آنان تایید کردند که از آغاز درگیری تاکنون سه غیر نظامی زخمی شدند.

حق نشر عکس epa
Image caption درگیری در تمام طول شب ادامه داشت

دو نفر آنان به دلیل اینکه یکی از راکت‌های شلیک شده مهاجمان مسلح به یک تالار عروسی در نزدیکی محل حادثه برخورد کرد زخمی شدند و نفر دیگر نیز در تبادل آتش زخمی شده‌است.

افراد مسلح ناشناس شام‌گاه یکشنبه، ١٣ جدی (دی) به ساختمان کنسولگری هند در شهر مزار شریف، مرکز این ولایت حمله کرده‌اند.

گزارش شده که مهاجمان به آرپی‌جی مسلح هستند.

مسئول امنیت پلیس ولایت بلخ نیز شمار مهاجمان را سه یا چهار فرد مسلح ذکر کردند که به یکی از ساختمان‌های نزدیک کنسولگری هند وارد شده و از آنجا به سمت این کنسولگری شلیک می‌کنند.

Image caption اکنون درگیری شدت بیشتری یافته است