پرتاب موشک در آستانه برگزاری اجلاس چهارجانبه صلح در کابل

Image caption این موشک در حالی به مرکز شهر کابل شلیک شده که قرار است امروز اجلاس چهارجانبه صلح در کابل برگزار شود

در آستانه برگزاری دومین اجلاس چهارجانبه صلح در کابل، فرود آمدن یک موشک در مرکز این شهر، دست‌کم یک زخمی بجا گذاشته است.

این موشک حوالی ساعت ۹ دیشب (۲۷ جدی/دی) به وقت محلی در محله "شش‌درک" فرود آمده که شماری از نهادهای مهم نظامی و غیرنظامی دولتی و دیپلماتیک در آن موقعیت دارند.

فریدون عبیدی، رئیس تحقیقات جنایی پلیس کابل، به بی‌بی‌سی گفت که این موشک در خیابان فرود آمده و به هیچ ساختمانی اصابت نکرده است.

آقای عبیدی افزود که این رویداد منجر به زخمی شدن یک فرد غیرنظامی شده است.

این مقام پلیس کابل گفت این موشک از جنوب کابل شلیک شده و قرار بوده یک موشک دیگر هم شلیک شود که ماموران پلیس موفق به کشف و خنثی کردن آن پیش از شلیک شدند.

رئیس تحقیقات جنایی کابل گفت که عاملان شلیک این موشک تا حدودی مشخص شده، اما او اعلام اسامی آن‌ها را پیش از وقت دانست.

حق نشر عکس EPA
Image caption دور نخست اجلاس چهارجانبه در در اسلام آباد برگزار شد

این موشک در حالی به مرکز شهر کابل فرود آمده که قرار است امروز (دوشنبه ۲۸ جدی/دی) دومین اجلاس چهارجانبه افغانستان، پاکستان، آمریکا و چین در خصوص صلح در افغانستان در کابل برگزار شود.

نخستین دور این گفت‌وگوها در سطح معاونان وزیر خارجه در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان، برگزار شد و قرار است که در این رشته گفت‌وگوها "نقشه راه" برای تامین صلح در افغانستان جست‌وجو شود.

گروه‌های شورشی مانند طالبان، حزب اسلامی و شبکه حقانی در این گفت‌وگوها حضور ندارند، اما گفته می‌شود که اگر این گفتگوها به نتیجه موفقیت‌آمیزی برسد، زمینه گفت‌وگوهای مستقیم بین دولت افغانستان و این گروه‌ها هم فراهم شود.