در حمله به ایستگاه رادیویی داعش ۲۹ عضو آن نیز کشته شدند

Image caption ولسوالی اچین خواستگاه اصلی گروه موسوم به دولت اسلامی( داعش) در افغانستان است

مقاماهای محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کردند که در حمله هوایی به فرستنده رادیویی گروه موسوم به دولت اسلامی( داعش ) علاوه بر تخریب دو دستگاه فرستنده این گروه، ۲۹ عضو آن نیز کشته شده‌اند.

براساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی ولایت ننگرهار که امروز ۱۳ دلو (بهمن) برای رسانه‌ها ارسال شده، شب گذشته چهار حمله هوایی به مواضع داعش انجام گرفت که علاوه بر وارد کردن تلفات و خسارات فوق، یک مرکز اینترنتی این گروه نیز نابود شده است.

در این خبرنامه آمده که حمله با همکاری نیروهای بین‌المللی انجام و در حمله اول دستگاه‌های فرستنده رادیویی منهدم و پنج عضو داعش کشته شدند.

دفتر مطبوعاتی والی افزوده که در حمله دوم به یک مخفیگاه این گروه، ۶ عضو داعش کشته شدند، در حمله دوم نیز ۱۵ عضو و در حمله چهارم به یک مرکز اینترنیتی این گروه نیز ۳ عضو آن کشته شدند.

این حمله شام دیشب در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار انجام گرفت و به گفته مقام‌های محلی، اکنون پخش برنامه‌های این رادیو قطع شده است .

اواسط ماه دسامبر گذشته، مقام‌های محلی ننگرهار و وزارت مخابرات افغانستان تایید کردند که داعش در این ولایت یک ایستگاه رادیویی راه‌ انداخته و شروع به پخش برنامه کرده است.

یاسین صمیم، سخنگوی وزارت مخابرات افغانستان گفته بود که برنامه‌های این رادیو بر روی فرکانسی که وزارت مخابرات افغانستان قبلا آن را در اختیار یک رادیوی محلی قرار داده بود، پخش می‌شود.