دوستم: با وجود کشمکش‌ها از حکومت کنار نمی‌روم

Image caption عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری افغانستان می‌گوید با وجود کشمکش‌ها، از حکومت کنار نخواهد رفت

عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری افغانستان می‌گوید با وجود کشمکش‌ها، از حکومت کنار نخواهد رفت.

او که امروز در سومین کنگره جوانان حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان که رهبری آن را به عهده دارد، اشتراک کرده بود، اعتراف کرد که نتوانسته بسیاری از وعده‌های انتخاباتی‌اش را عملی کند و به همین دلیل "گوشه گیری می‌کند."

او گفت که نتوانسته به بسیاری از همکارانش در دوران انتخابات، پست‌های مناسب بدهد.

وی همچنان مشخصا به سقوط شهر قندوز از سوی طالبان و ناامن شدن این ولایت اشاره کرد و گفت: "در مقابل مردم قندوز کم هستیم و معذرت می‌خواهیم."

او با اشاره به ضرب المثل "آفتاب به دو انگشت پنهان نمی‌ماند." گفت: "بعضی‌ها گفتند ژنرال دوستم از حکومت کنار رفته و فاصله گرفته. ما چطور از حکومتی کنار برویم که زحمتش را کشیدیم. ما هرگز این حکومت را خراب نمی‌کنیم. درست است که گپ‌های خود را داریم و کشمکش‌ها پیش می‌آید."

او از مخاطبانش خواست که حوصله داشته باشند و وعده سپرد که هر مشکلی آهسته آهسته حل خواهد شد.

در این اواخر آقای دوستم در بسیاری از محافل سیاسی حکومتی دیده نمی‌شد. آوازه هایی از اختلافات شدید او با رئیس جمهوری و دلخوری‌اش از حکومت در شماری از رسانه‌ها منتشر شد.

آقای دوستم در انتخابات ریاست جمهوری گذشته، متحد محمد اشرف غنی رئیس جمهوری فعلی شد و پست معاونت اول او را به عهده گرفت. او تاکید دارد که بخش بزرگی از آرای آقای غنی، به خاطر او به صندوق ریخته شده است.

آقای دوستم همچنان از جوانان حاضر در مراسم امروزی خواست به شکل گسترده وهمگانی برای انتخابات پارلمانی پیش‌رو آمادگی بگیرند.

آقای دوستم اعلام کرد که حاضر است در حد توانش از جوانان در انتخابات، حمایت سیاسی و مالی کند.

انتخابات پارلمانی افغانستان همزمان با انتخابات شوراهای ولسوالی این کشور قرار است در سال آینده برگزار شود.