احضار سفیر پاکستان در کابل در ارتباط با ربوده شدن یک مقام سابق افغانستان در اسلام‌آباد

حق نشر عکس MoFA
Image caption آقای کرزی از پاکستان خواسته که برای رهایی آقای وحیدی اقدام عاجل و جدی نماید

افغانستان سفیر پاکستان در این کشور را به وزارت امور خارجه احضار کرده است.

وزارت امور خارجه افغانستان می گوید که سفیر پاکستان در کابل را در ارتباط با ربوده شدن فضل‌الله وحیدی، والی سابق هرات و کنر در اسلام آباد، پایتخت پاکستان به وزارت امورخارجه فراخوانده‌ است.

براساس خبرنامه منتشر شده در این رابطه، حکمت خلیل کرزی، سرپرست و معاون سیاسی وزارت امورخارجه، صبح امروز (یکشنبه ۲۵ دلو) ابرار حسین، سفیر پاکستان در کابل را به وزارت امور خارجه فراخواند و نگرانی جدی خود را در پیوند با ربوده شدن آقای وحیدی ابراز داشته‌است.

براساس این خبرنامه معاون وزارت خارجه افغانستان گفته است که "با درنظرداشت این که آقای وحیدی یکی از شخصیت‌های مهم افغانستان بوده و این حادثه در منطقه امن و پایتخت جمهوری اسلامی پاکستان صورت گرفته است، کابل از پاکستان می‌خواهد که با استفاده از تمام ابزار و امکانات، در زمینه شناسایی گروه اختطافچی و رهایی آقای وحیدی اقدام عاجل و جدی نماید."

سفارت افغانستان در پاکستان تایید کرده که فضل‎الله وحیدی بعد از ظهر روز (جمعه، ۲۳ دلو/بهمن) ناپدید شده است.

اعضای خانواده آقای وحیدی گفته‌اند که او مشغول قدم زدن در شهر اسلام‌آباد بود که افراد ناشناس سوار دو موتر (خودرو) آمدند و او را با خود بردند.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که والی پیشین هرات حوالی ساعت ۴:۳۰ عصر روز با نوه ۱۲ ساله‌اش در بازاری مشغول خرید بود که افراد ناشناس او را ربودند و نوه‌اش به پلیس گزارش داد.

خانواده این مقام پیشین دولت افغانستان گفته‌اند که او با شماری از نزدیکانش برای درخواست ویزای بریتانیا به اسلام‌آباد رفته و در آنجا بودند.

حق نشر عکس herat.gov.af
Image caption آقای وحیدی سال‌ها والی کنر در شرق و هرات در غرب افغانستان بود