'هفت پلیس در حمله خودی در قندهار کشته شدند'

حق نشر عکس f

مقام‌های محلی در ولایت قندهار در جنوب افغانستان می‌گویند که هفت پلیس در ولسوالی ارغنداب این ولایت به دست همکاران خود کشته شده‌اند.

صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار، روز پنجشنبه، ۵ حمل (فروردین)، به بی‌بی‌سی گفت که این حادثه در یک قرارگاه امنیتی در منطقه 'خانه گرداب' این ولسوالی روی داده است.

آقای صمیم تعداد افراد کشته شده را مشخص نکرد اما یک مقام امنیتی محلی به بی‌بی‌سی گفته که در این حادثه هفت پلیس محلی کشته شده‌اند.

در همین حال برخی رسانه‌ها به نقل از فرمانده پلیس ولسوالی ارغنداب گزارش داده‌اند که عاملان این حمله، سه پلیس بودند که فرمانده پیشین این قرارگاه نیز در جمع آنها بوده است.

فرماندهی پلیس قندهار وقوع این حمله را تایید کرده اما ارائه جزییات بیشتر را به کامل شدن تحقیقات در این رابطه موکول کرده است.

قاری یوسف احمدی، یکی از سخنگویان گروه طالبان، در تماسی تلفنی با رسانه‌های محلی گفته است که حمله‌کنندگان دو نفر از نفوذی‌های طالبان بوده‌اند و در حال حاضر به مناطق تحت کنترل این گروه رسیده‌اند.

نزدیک به دو ماه پیش نیز دست کم ۵ مامور پلیس در ولسوالی ژیری ولایت قندهار در حمله خودی کشته شدند.

در پانزده سال گذشته "حملات خودی" یکی از چالش‌های عمده در برابر ماموران امنیتی افغانستان و نیروهای بین‌المللی مستقر در این کشور بوده است.