انفجار و اصابت راکت در کابل باعث تعلیق وظیفه دو فرمانده محلی پلیس شد

حق نشر عکس MoI
Image caption وزارت داخله افغانستان قبلا اعلام کرده بود که فرماندهان پلیس حوزه‌های شهر کابل و فرماندهان پلیس ولایت‌ها و ولسوالی‌هایی که در محل ماموریت آنها جرایم سازمان‌یافته اتفاق می‌افتد، در صورت اثبات سهل‌انگاری و غفلت از وظیفه، مورد پی‌گرد قرار خواهند گرفت

وزارت داخله (کشور) افغانستان اعلام کرده که صبح امروز یک انفجار در ناحیه ۱۱ در شمال شهر کابل بوقوع پیوسته که یک غیر نظامی کشته و ۷ غیر نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که این انفجار ناشی از مواد انفجاری کارگذاری شده در زیر یک پل بوده است.

به گفته آقای دانش در میان زخمی شدگان این حادثه نیز یک کودک و خانم وجود دارند.

او گفت که براساس تصمیم قبلی وزارت داخله افغانستان و در نتیجه بررسی‌های اولیه این وزارت؛ وظیفه رئیس حوزه ۱۱ پلیس تعلیق شده است.

وزارت داخله (کشور) افغانستان چند روز قبل به فرماندهان پلیس حوزه‌های شهر کابل و فرماندهان پلیس ولایت‌ها و ولسوالی‌هایی که در محل ماموریت آنها جرایم سازمان‌یافته اتفاق می‌افتد، هشدار داده بود که در صورت اثبات سهل‌انگاری و غفلت از وظیفه، مورد پی‌گرد قرار خواهند گرفت.

آقای دانش افزود که به ریاست تفتیش (بازرسی) وزارت داخله دستور داده شده که از سایرکارمندان این حوزه نیز تحقیق کند.

وزارت داخله امروز، سه‌شنبه ۱۰ حمل (فروردین) با ارسال خبرنامه‌ای اعلام کرد که وظیفه فرمانده حوزه سیزدهم امنیتی پلیس و چهار نفر دیگر از منسوبین پلیس این حوزه به حالت تعلیق درآمده و از آنان تحقیق خواهد شد.

قبلا آقای دانش گفته بود که درباره فرود چهار راکت در محدوده شورای ملی افغانستان، تحقیقات از دیروز ادامه دارد و در صورتی‌که مشخص شود که نیروهای پلیس غفلت وظیفه‌ای انجام داده‌اند، اقدامات لازم در زمینه گرفته خواهد شد.