پانزده کارمند یک سازمان مین‌روبی در هرات ربوده شده‌اند

مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان تایید کرده‌اند که پانزده کارمند یک سازمان مین‌روبی از سوی افراد ناشناس در این ولایت ربوده شده‌اند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات به بی‌بی‌سی گفته که این افراد عصر دیروز (۱۳ حمل/فروردین) در شاهراه هرات-اسلام‌قلعه از سوی افراد مسلح ناشناس ربوده شدند.

او افزود که آصف رحیمی والی هرات تیم‌های جستجو را به محل ربوده شدن این افراد اعزام کرده و از جمله ژنرال عبدالمجید روزی فرمانده پلیس هرات به آن جا رفته‌اند.

سخنگوی والی هرات گفت که در این عملیات نیروهای مشترک پلیس، امنیت ملی و ارتش سرگرم جستجوی ربوده شدگان هستند.

آقای فرهاد افزود که این مین‌روبان به منظور اجرای وظیفه عازم یک منطقه مرزی در شمال هرات بودند که ربایندگان سه مینی‌بوس، یک وان و یک کامیون حامل آن‌ها را متوقف کردند و با خود بردند.

سخنگوی والی هرات گفته که علاوه بر عملیات جستجوی نیروهای امنیتی، از سران قومی و ریش‌سفیدان هم خواسته شده که با عاملان این آدم‌ربایی گفت‌وگو کنند.

سخنگوی والی هرات گفته که کارمندان ربوده شده این سازمان همه شهروندان افغانستان و از اهالی ولسوالی کهسان ولایت هرات هستند.

این نخستین بار نیست که مین‌روبان در افغانستان ربوده می‌شوند، بلکه در گذشته نیز کارمندان سازمان‌های غیردولتی مین‌روبی در این کشور ربوده شده‌اند.