دولت افغانستان از کشته شدن والی نام‌نهاد طالبان با ده‌ها عضو این گروه در قندهار خبر داد

حق نشر عکس f
Image caption قندهار یکی از ولایتهای نا آرام افغانستان است

وزارت داخله (کشور) افغانستان و مقام‌های محلی اعلام کردند که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت قندهار در جنوب این کشور، والی خودخوانده گروه طالبان، معاونش و ۴۳ عضو این گروه کشته شده‌اند.

در خبرنامه وزارت داخله آمده که این افراد در یک عملیات ویژه و هدفمند نیروهای امنیتی در روستای کته‌سنگ ولسوالی شاه ولی‌کوت کشته شده‌اند.

وزارت داخله افغانستان افزوده که حیات مشهور به حاجی لالا والی خودخوانده این گروه و احمدشاه همت، مشهور به آرمانی معاون او همراه با ۴۳ نفر از افرادش کشته شده‌اند.

ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس ولایت قندهار نیز کشته شدن این افراد را تایید کرده و گفته که این افراد مسیر قندهار- ارزگان را بر روی ترافیک مسدود کرده بودند که اکنون دوباره باز شده‌است.

در خبرنامه وزارت داخله آمده که عملیات نظامی حوالی ساعت ۱۰ صبح دیروز، یکشنبه، ۱۲ ثور (اردیبهشت) در این منطقه آغاز شد و تا ۴ عصر ادامه داشته‌ است.

وزارت داخله افزوده که در این عملیات مقداری اسلحه و مهمات نیز به دست نیروهای امنیتی افغانستان افتاده‌ است.

گروه طالبان با انتشار خبرنامه‌ای کشته شدن والی نام‌نهاد قندهار، معاون او و اعضای این گروه را رد کرده و مدعی شده که در این درگیری ۱۷ سرباز افغان کشته شده‌اند.

در روزهای گذشته درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و گروه طالبان در نقاط مختلف این کشور شدت یافته است.

چند روز قبل محمد اشرف غنی به مدیران امنیت ملی این کشور دستورحمله همه جانبه به نیروهای شورشی مخالف دولت افغانستان را داد.