وزارت داخله افغانستان: از یک حمله انتحاری در کابل جلوگیری شد

حق نشر عکس MoI
Image caption پلیس به این خودرو مشکوک و بعد از توقف مشخص شد که راننده قصد حمله انتحاری داشته‌است

وزارت داخله(کشور) افغانستان اعلام کرد که صبح امروز، سه شنبه ۲۸ ثور(اردیبهشت) از یک حمله انتحاری در شهر کابل جلوگیری کرده‌است.

این وزارت در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که فردی در نظر داشت با استفاده از یک خودرو (موتر) نوع تویوتادر حوزه دوم امنیتی شهر کابل انفجار انتحاری انجام دهد.

این وزارت توضیح داده که فرد انتحار کننده به بهانه انتقال بیمار به شفاخانه (بیمارستان) جمهوریت، قصد داشت که خود را به محل ممنوعه نظامی، در نزدیک بیمارستان جمهوریت برساند و بعد دست به حمله انتحاری بزند اما قبل رسیدن به هدف، توسط نیروهای اطلاعاتی شناسایی و بازداشت شد.

وزارت کشور، ریاست امنیت ملی، دفتر معاونان رئیس جمهوری افغانستان، والی کابل و فرماندهی عمومی پلیس شهر کابل در این منطقه قرار دارند.

در خبرنامه این نهاد تاکید شده که انتحار کننده اکنون در بازداشت پلیس است و تحقیقات از او ادامه دارد.

کابل در یک سال گذشته شاهد دو انفجار خونین و مرگبار بوده که توسط کامیون حاوی مواد انفجاری انجام شده‌ است.

انفجار اول ساعت یک بامداد روز جمعه، ۱۶ اسد (مرداد) سال گذشته در منطقه مسکونی شاه شهید روی داد. این حادثه دست‌کم ۱۵ کشته و نزدیک به ۴۰۰ زخمی به جا گذاشت.

حادثه دوم نیز روز سه‌شنبه، ۳۱ حمل (اردیبهشت) امسال در نزدیکی ساختمان ' واحد محافظت رجال برجسته' مربوط اداره امنیت ملی افغانستان رخ داد که کامیون پر از مواد منفجره در نزدیکی شعبه اداره امنیت ملی منفجر شد.

در این حادثه ۶۴ نفر کشته و شمار زخمی‌ها به ۳۴۷ نفر رسید.

حق نشر عکس MoI
حق نشر عکس MoI
Image caption مواد انفجاری کارگذاری شده در این خودرو
حق نشر عکس MoI