درگیری میان عضو شورای ولایتی و فرمانده محلی در فاریاب ۴ کشته به جا گذاشت

حق نشر عکس bbc
Image caption ولایت فاریاب در یک سال گذشته شاهد درگیری میان فرماندهان محلی طرفدار دولت بوده است

سید آقا انداربی، فرمانده پلیس فاریاب در شمال افغانستان می‌گوید که به دلیل درگیری میان یک نماینده شورای ولایتی و یک فرمانده نیروهای خیزش مردمی، ۴ نفر کشته و ۱۴ نفر زخمی شده‌اند.

نیروهای خیزش مردمی افراد نظامی هستند که علیه گروه طالبان به حمایت از دولت قیام کرده‌اند.

به گفته آقای اندرابی، این درگیری دیروز، جمعه ۲۱ جوزا (خرداد) در ولسوالی بل چراغ ولایت فاریاب اتفاق افتاده است. پلیس نماینده شورای ولایتی را تحت نظارت دارد، اما فرمانده نیروهای خیزش مردمی از منطقه فرار کرده‌ است.

او در باره آغاز درگیری گفت آقای سمیع، نماینده شورای ولایتی فاریاب یکی از بستگان خود را در تصادف جاده‌ای از دست داده بود و می‌خواست که مراسم تشیع جنازه را در یک باغ دولتی بگیرد که با مخالفت فرمانده خیزش مردمی به نام غفور، مواجه شد.

آقای اندرابی افزود که بعد از دفن جنازه، افراد مسلح این دو نفر در شهر با هم روبرو می‌شوند که مشاجره لفظی بین آنان به درگیری مسلحانه می‌انجامد.

او گفت که درگیری برای چندین ساعت ادامه داشت، تا نیروهای پلیس به منطقه رفتند و نماینده شورای ولایتی را به مرکز ولایت فاریاب منتقل کردند.

او گفت که غفور نزدیک به ۱۰۰ نفر مسلح دارد.

آقای اندرابی گفت که عضو شورای ولایتی نیز دارای افراد مسلح است.

به گفته منابع محلی این دو نفر عضو حزب جنبش ملی به رهبری ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان اند.

چندی قبل نیز مقام‌های محلی در ولایت فاریاب و بلخ در شمال افغانستان اعلام کردند که درگیری میان دو فرمانده محلی وابسته به جنبش ملی اسلامی و جمعیت اسلامی افغانستان ده نفر کشته شدند.

این درگیری چهارشنبه ۲۹ ثور(اردیبهشت) در ولسوالی المار ولایت فاریاب رخ داد.

حق نشر عکس f
Image caption ولایت فاریاب در یک سال گذشته بارها شاهد درگیری خونین میان نیروهای امنیتی افغانستان و گروه طالبان نیز بوده است