والی هلمند: ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند دوباره به کنترل دولت درآمده است

حق نشر عکس c

مقام‌های دولت افغاستان اعلام کردند که ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند در جنوب افغانستان دوباره به کنترل دولت درآمده و در این عملیات تلفات جانی سنگین به شورشی‌های گروه طالبان وارد شده است.

حیات‌الله حیات، والی هلمند به بی‌بی‌سی گفت بازار و ساختمان ولسوالی گرمسیر دوباره به تصرف نیروهای امنیتی در آمده است و مسیر هلمند - قندهار که از چند روز به این سو به روی ترافیک مسدود شده بود دوباره باز شده است.

والی هلمند افزود که در این عملیات تلفات جانی سنگین به شورشی‌های گروه طالبان وارد شده اما او در این مورد جزئیاتی ارائه نکرد.

گروه طالبان نیز ساعات پیش روی صفحه رسمی اینترنتی خود نوشت که در درگیری اطراف جاده هلمند – قندهار تلفات جانی سنگین به نیروهای دولت وارد کرده‌اند.

یک مقام محلی روز گذشته (جمعه، ۲۲ مرداد/اسد) به بی‌بی‌سی گفته بود که نیروهای دولت از ساختمان ولسوالی گرمسیر عقب نشینی کردند.

بر اساس گزارش‌ها، گروه طالبان از چند روز به این سو در ولسوالی‌های ناوه، خاشین، نادعلی، گرمسیر و منطقه چانجیر در ولایت هلمند حملاتی گسترده‌ای را راه اندازی کرده‌اند.

مقام‌های دولت اما می‌گویند که گروه طالبان در سایر مناطق هلمند با شکست مواجه است.

از سوی دیگر، منابع محلی می‌گویند که حدود سه هزار نفر که در اثر درگیری‌ها در مناطق مختلف هلمند بیجا شده‌اند اکنون در ساختمان‌ها و دکان‌های ویران در لشکرگاه مرکز این ولایت شب و روز خود را سپری می‌کنند.