لیگ برتر فوتبال افغانستان؛ شاهین آسمایی دومین تیم صعود کننده به مرحله نیمه‌نهایی

در آغاز هفته چهارم لیگ برتر فوتبال افغانستان تیم شاهین آسمایی، قهرمان فصل های دوم و سوم و نایب قهرمان فصل گذشته این لیگ، با شکست دادن تیم میوند اتلان با کسب شش امتیاز و تفاضل گل بهتر راهی مرحله نیمه نهایی شد.

این بازی را دو تیم محتاطانه آغاز نمودند و در نیمه نخست کمتر شاهد حملات خطرناک از سوی هر دو تیم بودیم. تیم میوند اتلان که توانسته بود در دو بازی قبلی شش امتیاز کسب کند، با کسب یک تساوی می توانست با خیالی آسوده راهی مرحله بعد شود و تیم شاهین آسمایی نماینده پایتخت از این مسابقات حذف میشد.

تیم شاهین اسمایی در نیمه دوم با تعویض‌هایی در ترکیب تیم خود و افزودن بازیکن به نک حمله بازی را در دست گرفت تا اینکه در ده دقیقه پایانی دیدار با ضربه حشمت الله بارکزی بازیکن سابقه دار خود به گل برتری دست پیدا کند، و با کسب شش امتیاز و تفاضل گل 4+ به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

تیم شاهین آسمایی که در بازی نخست دو بر صفر به طوفان هریرود باخته بود و در بازی دوم توانسته بود پنج بر صفر تیم موجهای اباسین را شکست دهد، با سه امتیاز گام به این دیدار گذاشت. تیم میوند اتلان که در دو بازی قبلی خود توانسته بود تیم موجهای اباسین را سه بر صفر شکست دهد، و در بازی دیگر طوفان هریرود را یک بر صفر شکست داده بود، با شش امتیاز گام به این دیدار گذاشت.

در آخرین بازی این گروه دو تیم طوفان هریرود و موجهای اباسین به مصاف یکدیگر میروند و در صورت پیروزی سه بر صفر طوفان در آن دیدار تیم میوند اتلان از این مسابقات حذف خواهد شد. در صورتیکه طوفان هریرود با پیروزی کمتر از تفاضل سه گل و تساوی طوفان حذف خواهد شد، و تیم میوند اتلان همراه شاهین آسمایی به مرحله نیمه نهایی صعود خواهند کرد.

در آخرین بازی گروه دوم این مسابقات نیز فردا دو تیم سیمرغ البرز و عقابان هندوکش به مصاف هم دیگر می روند که شانس صعود تیم سیمرغ البرز با کسب چهار امتیاز از دو بازی قبلی به مرحله نیمه نهایی بالاتر از عقابان هندوکش یک امتیازی است. تیم عقابان هندوکش برای صعود به مرحله بعد باید با تفاضل چهار گل سیمرغ را شکست دهد تا بتواند همراه موجهای آمو به مرحله نیمه نهایی از گروه دوم صعود کند.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط