پنجمین دوره لیگ برتر فوتبال افغانستان؛ شاهین آسمایی هشت بر یک سیمرغ البرز را درهم کوبید

حق نشر عکس AFL

دو تیم شاهین آسمایی و سمیرغ البرز در اولین بازی از مرحله نیمه نهایی فصل پنجم لیگ برتر فوتبال افغانستان به مصاف یکدیگر رفتند.

در این رقابت سیمرغ خیلی خوب بازی را آغاز کرد و در همان دقایق نخست از سوی منیرالحق ندیم، کاپیتان خود به گل دست یافت.

اما در ادامه تیم شاهین آسمایی کاملا بازی را در اختیار گرفت و درست سه دقیقه بعد از گل سیمرغ از سوی سمیع محمدی، روی یک ضربه ایستگاهی گل تساوی را به ثمر رساند.

حق نشر عکس AFL

بعد از این گل بازی کاملا در اختیار تیم شاهین آسمایی بود. تا اینکه در پایان نیمه نخست چهار بار دیگر به گل رسید و بازی در نیمه نخست با نتیجه پنج بر یک به پایان رسید.

گل‌های تیم شاهین آسمایی در نیمه اول را سمیع الله محمدی، امرالدین شریفی، حمید الله حبیبی، حسین علیزاده و امان سرداری به ثمر رساندند.

در نیمه دوم بازی، بازیکنان هر دو تیم چندین بار با یکدیگر درگیر شدند. در این نیمه حلیم آغا شیرزاد، داور این دیدار، کارت‌های زیادی را به بازیکنان دو تیم نشان داد و در اواخر نیمه دوم محبوب الله بازیکن سیمرغ البرز کارت دوم و سرخ را نیز دریافت نمود تا سیمرغ ده نفره با بازی ادامه دهد.

حق نشر عکس AFL

در این نیمه هم بازی کاملا در اختیار تیم شاهین آسمایی بود و این تیم توانست سه بار دیگر دروازه سمیرغ البرز را باز کند.

امرالدین شریفی، رضا الله یاری و سمیع الله محمدی سه گل شاهین آسمایی را در نیمه دوم به ثمر رساندند.

امرالدین شریفی با دو گل که در این دیدار زد تعداد گل‌های زده خود را به چهار رساند و در صدر جدول گل‌زنان فصل پنجم لیگ برتر فوتبال افغانستان قرار گرفت.

و در نهایت تیم شاهین آسمایی توانست با نتیجه سنگین هشت بر یک تیم سیمرغ البرز را درهم بکوبد و نیمی از راه صعود به بازی فینال را بپیماید.

حق نشر عکس AFL

تیم سیمرغ البرز برای صعود به بازی فینال ضرورت به پیروزی هشت بر صفر در بازی برگشت را دارد، که این نتیجه دور از انتظار است و تیم شاهین آسمایی با خیال آسوده گام به دیدار برگشت خواهد گذاشت.

این دو تیم در بازی برگشت روز یک شنبه به مصاف یکدیگر میروند و در نهایت تیم صعود کننده به بازی فینال مشخص خواهد شد.

شاهین آسمایی در بازی برگشت سمیع الله محمدی کاپیتان و کاووش حیدری دروازه‌بان خود را بدلیل حضور با تیم فوتبال ساحلی افغانستان در مسابقات المپیک ساحلی آسیا که در ویتنام برگزار می‌شود در اختیار نخواهد داشت. این دو بازیکن فردا کابل را به مقصد ویتنام ترک خواهند کرد.

در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی فردا جمعه دو تیم میوند اتلان و موج‌های آمو به مصاف یکدیگر میروند.

موضوعات مرتبط