پنجمین دوره لیگ برتر فوتبال افغانستان؛ تیم میوند اتلان موج‌های آمو را شکست داد

حق نشر عکس

دو تیم میوند اتلان و موج‌های آمو در دومین بازی از مرحله رفت نیمه‌نهایی فصل پنجم لیگ برتر فوتبال افغانستان روشن به مصاف یکدیگر رفتند.

بازی زیبا و تماشایی از سوی تیم موج‌های آمو آغاز شد که در همان ده دقیقه نخست توسط عبدالرحیم رحیمی به گل رسید. این بازی در ادامه جالب‌تر شد و تیم میوند اتلان حملات خود را روی دروازه موج‌های آمو افزایش داد.

میوند اتلان که با سیستم ۴-۴-۲ به میدان آمده بود با تغییر در ترکیب خود و تعویض بازیکن، در همان دقایق نخست بازی را در دست گرفت و توانست بازی را به تساوی بکشاند.

فیض محمد فیضی بازیکن، سابق تیم ملی فوتبال افغانستان، توانست روی یک شلیک تماشایی بازی را به تساوی بکشاند.

در ادامه هر دو تیم موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه یکدیگر بدست آورند ولی نتوانستند از موقعیت‌های بدست آمده استفاده لازم را ببرند تا اینکه یارمحمد ذکرخیل با یک حرکت زیبا و پشت سر گذاشتن پنج بازیکن موجهای آمو گل برتری میوند اتلان در نیمه نخست را به ثمر برساند.

بازی در نیمه نخست با برتری دو بر یک میوند اتلان به پایان رسید.

حق نشر عکس

در نیمه دوم تیم موج‌های آمو نبض بازی را در دست گرفت ولی مهاجمین این تیم با بی دقتی تمام موقعیت‌های بدست آمده را از دست دادند.

این بهترین فرصت برای مهاجمین زهر دار میوند اتلان بود تا از ضد حملات برای پیروزی استفاده کنند و روی یک ضدحمله تیم میوند اتلان به گل سوم خود توسط متین یوسفزی دست پیدا کرد تا خیال خودش را برای صعود به فینال راحت کند.

در دقایق آخر این بازی تیم موج‌های آمو حملات خود را افزایش داد و با تغییر از سیستم ۴-۴-۲ به سیستم ۳-۴-۳ بازی خود را ادامه داد و در نهایت با افزایش مهاجم توانست یکی از گلهای خورده را جبران کند و این بازی در نهایت با برتری سه بر دو تیم میوند اتلان به پایان رسید.

حق نشر عکس

قرار است که این دو تیم در بازی برگشت این مرحله روز دوشنبه به مصاف یکدیگر میروند و هر دو تیم شانس صعود به فینال این مسابقات را دارد.

تیم موج‌های آمو می‌تواند با پیروزی با اختلاف دو گل راهی بازی فینال شود و در صورت پیروزی با تفاضل یک گل بازی برگشت این دو تیم به وقت های اضافی و ضربات پنالتی کشیده خواهد شد.

در پایان این دیدار یار محمد ذکرخیل بعنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد.

بازیهای مرحله برگشت نیمه نهایی فصل پنجم لیگ برتر فوتبال افغانستان روزهای یک شنبه و دوشنبه ادامه می‌یابد.

دو تیم شاهین اسمایی و سیمرغ البرز روز یک‌شنبه و موج‌های آمو و میوند اتلان روز دوشنبه به مصاف یکدیگر می‌روند تا تیم های فینالیست فصل پنجم مشخص شود و دو تیم بازنده برگزار کننده دیدار رده بندی خواهند بود.

حق نشر عکس

موضوعات مرتبط