محبوبیت ترانه بدجنس جنت جکسون به لطف دونالد ترامپ

حق نشر عکس AFP

کسی نمی‌داند جنت جکسون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از هیلاری کلینتون طرفداری می‌کند یا از دونالد ترامپ اما حداقل می‌شود گفت که جنت جکسون از دونالد ترامپ متشکر است.

به گزارش سایت پخش ترانه اسپاتیفای، در خواست برای ترانه "بدجنس" جنت جکسون افزایش چشمگیری یافته است.

به نظر می‌رسد دلیل این محبوبیت ناگهانی حمله لفظی دونالد ترامپ به هیلاری کلینتون در آخرین مناظره تلویزیونی این دو باشد (چهارشنبه گذشته). آقای ترامپ هیلاری کلینتون را "زن بدجنس" لقب داد و ۲۴ ساعت بعد از آن گوش دادن به ترانه بدجنس جنت جکسون در سایت اسپاتیفای ٢٥٠ درصد افزایش یافت.

در این مناظره هیلاری کلینتون در حال صحبت از این بود که قصد دارد مالیات ثروتمندان را افزایش دهد و به اینکه آقای ترامپ در سال‌های اخیر احتمال به دولت فدرال آمریکا مالیات نپرداخته اشاره کرد که در پاسخ دونالد ترامپ زیر لب او را "زن بدجنس" خواند.

آقای ترامپ در حملات شدید لفظی ید طولایی دارد و سه روز پیش روزنامه نیویورک تایمز فهرستی از ٢٧٩ شخص یا نهاد را که هدف حملات لفظی دونالد ترامپ قرار گرفتند، منتشر کرد (با ذکر کلمه یا عبارت توهین آمیز).

حق نشر عکس spotify

دونالد ترامپ بر اساس نظرسنجی‌ها میان زنان محبوبیتی کمتر از مردان دارد و این حرف او واکنش وسیعی را در شبکه‌های اجتماعی بخصوص از طرف خانم‌ها و بویژه از طرف هواداران خانم کلینتون به همراه داشت طوری که در عرض یک ساعت ٢٥٠ هزار توئیت با هشتگ "زن بدجنس" منتشر شد.

البته مطابق معمول اظهارات جنجالی آقای ترامپ با استقبال طرفدارانش همراه بود که حرف آقای ترامپ را توصیفی مناسب از سی سال حضور خانم کلینتون در عرصه سیاست آمریکا دانستند.

اینکه ترانه‌ای به دلیل شباهت مضمونی با اخبار روز ناگهان علاقه‌مندانی یک‌ شبه پیدا کند و پخش، فروش و دانلود آن بالا برود پدیده‌ای کاملا آشنا در دنیای پخش موسیقی دیجیتال است.

جنت جکسون که به تازگی اعلام کرد در پنجاه سالگی باردار و منتظر تولد نخستین فرزندش است، یک روز پیش از مناظره تلویزیونی دو نامزد ریاست جمهوری، برای قرار گرفتن در تالار بزرگان راک اند رول نامزد شده بود.

تک‌آهنگ بدجنس در سال ١٩٨٦ برای اولین بار منتشر شده و ترجیع بند آن عبارت "پسرای بدجنس بدجنس" است.