دختر مایکل جکسون: با دیدن هنرپیشه نقش پدرم حالم بد شد

پاریس، دختر مایکل جکسون می‌گوید از انتخاب یک هنرپیشه سفید‌پوست برای بازی در نقش پدرش در یک فیلم تلویزیونی "به شدت دلخور" شده است.

پاریس جکسون ۱۸ ساله در توییتر نوشت: "به طرز باورنکردنی دلخور هستم و مطمئنم که افراد زیادی همین حس را دارند و راستش را بخواهید می‌خواهم استفراغ کنم...از توهین آشکار آن‌ها نه فقط به پدرم که به مادر خوانده‌ام، لیز، عصبانی هستم."

بیش از ۲۰ هزار نفر از طرفداران آقای جکسون هم با امضای طوماری خواستار تحریم فیلم شدند. جوزف فاینز، بازیگری که سابقه حضور در فیلم‌هایی مانند شکسپیرِ عاشق و الیزابت را دارد، در نقش آقای جکسون بازی کرده است.

+تبلیغ آهنگ جدید مایکل جکسون در توییتر منتشر شد

+ دختر مایکل جکسون دست به خودکشی زد

"افسانه‌های شهری" (Urban Myths) مجموعه‌ای کمدی است که در شبکه اسکای ساخته شده و در یکی از قسمت‌های آن مایکل جکسون به همراه الیزابت تیلور و مارلون براندو پس از حملات ۱۱ سپتامبر از نیویورک به لس‌آنجلس سفر می‌کند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption پاریس دختر مایکل جکسون و دبی رو

در طوماری که علیه این فیلم امضا شده، آمده است: "کاملا مشخص است فیلمی که از روی این داستان ساخته می‌شود چقدر جذاب خواهد بود، اما فهمیدن این که چرا هنرپیشه‌ای که بیشتر برای بازی در شکسپیر عاشق شناخته می‌شود، اولین گزینه برای بازی در نقش یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های سیاه‌پوست موسیقی جهان است، آسان نیست."

این طومار همچنین به درد و رنج مایکل جکسون از بیماری پوستی لک و پیس که منجر به روشن شدن رنگ پوست او شد نیز می‌پردازد.

جولی رودریگز، نویسنده این طومار نوشته: "این یک توهین نسبت به یک مشکل بسیار جدی حرفه‌ای و سلامت است که مایکل جکسون در زندگی‌اش با آن روبرو بود."

Image caption در این فیلم مایکل جکسون با الیزابت تیلور و مارلون براندو همسفر می‌شود

این در حالی است که بن پالمر، کارگردان چهار قسمت از "افسانه‌های شهری" به دفاع از انتخاب جوزف فاینز برای نقش مایکل جکسون پرداخت.

او به روزنامه گاردین گفت: "ما بازیگر نقش مایکل جکسون را در سال ۲۰۰۱ انتخاب کردیم و طبیعی است که شباهت ظاهری یکی از دغدغه‌های اصلی ما بود. ما دنبال اجرایی بودیم که بتواند روح او را نشان دهد و به نظر من جو فاینز نمایشی واقعا شیرین، ظریف و قوی داشت."

این فیلم تلویزیونی بخشی از مجموعه افسانه‌های شهری است که از ۱۹ ژانویه از شبکه "اسکای آرتز" پخش می‌شود.

جوزف فاینز: رنگ پوست او به من نزدیک‌تر است تا رنگ اولیه خودش

حق نشر عکس AP/REUTERS
Image caption مایکل جکسون و جوزف فاینز

جوزف فاینز بازیگر این مجموعه نیز با این که از انتخاب خودش برای نقش مایکل جکسون "شوکه" شد اما معتقد است که احتمالا رنگ پوست مایکل جکسون به او نزدیک‌تر است تا رنگ اولیه خودش.

آقای فاینز گفت: "من یک سفید‌پوست از طبقه متوسط لندن هستم و از این انتخاب شوکه شدم. اما این یک کمدی ملایم است و قصد آزار کسی را ندارد. راستش را بخواهید خود من هرچه بیشتر به مایکل نگاه کردم و مصاحبه‌هایش را خواندم، بیشتر عاشقش شدم."

آقای فاینز در مورد داستان این فیلم نیز گفت: "مایکل یک کنسرت داشته و براندو نیز قرار بود او را معرفی کند. نمی‌دانم این داستان واقعی است یا از افسانه‌های شهری، اما آن سه نفر به دلیل شرایط هوایی نمی‌توانند پرواز کنند و برای همین می‌پرند داخل یک ماشین و به جاده می‌زنند."

مایکل جکسون در سال ۲۰۰۹ و در ۵۰ سالگی درگذشت.

+پرونده مرگ مایکل جکسون؛ شکست خانواده ستاره پاپ مقابل برنامه-گذارها

+ پزشک مایکل جکسون؛ وقایع نگاری یک محاکمه