کنسرت موسیقی هفت کشور مسلمان در شمال کالیفرنیا

Image caption کنسرت موسیقی هفت کشور مسلمان در اوکلند ایالت کالیفرنیا

کنسرت موسیقی هفت کشور مسلمان با عنوان «نت‌ها علیه ممنوعیت» شامگاه شنبه (۲۵ مارس) در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار شد.

گروه موسیقی «اصوات» با همکاری و پشتیبانی مرکز اسلامی فرهنگی شمال کالیفرنیا (ICCNC) که بنیادی ایرانی-اسلامی است، برگزار کننده‌های این کنسرت بودند.

گروه اصوات که توسط یک زن فلسطینی مدیریت می‌شود، اغلب متمرکز بر اجرای موسیقی کلاسیک و قومی از کشورهای عربی متمرکز است. اما در این کنسرت ویژه، گروه اصوات قطعاتی از موسیقی ایرانی را با حضور هنرمندان مقیم منطقه اجرا کرد.

Image caption لیبی شاف، شهردار اوکلند در این کنسرت حضور داشت

حضور لیبی شاف، شهردار اوکلند از جمله نکات جالب توجه این برنامه بود. او که برای دیداری کوتاه به این مراسم آمده بود، در نهایت بیش از ۲ و نیم ساعت تماشاگر مراسم بود.

عمده اجراها برگرفته شده از قطعات معروف موسیقی هر کشور بود. همچنین، تمامی اشعار به زبان انگلیسی ترجمه شده بودند و همزمان با اجرا روی صفحه نمایش پیدا کردند.

بخشی بزرگی از تماشاگران برنامه را پیروان ادیان مسیحی و یهودی تشکیل می‌دادند، که برای اعلام همبستگی با مسلمانان‌ها و مخالفت با فرمان دونالد ترامپ به این کنسرت آمده بودند.

نبیلا مانگو، مدیر فلسطینی گروه اصوات گفت: "از زمانی که بحث ممنوعیت صدور ویزا از سوی رئیس‌جمهور جدید آمریکا مطرح شد، ما به فکر افتادیم که از یک رویداد هنری برای رساندن صدای اعتراض خود به این فرمان استفاده کنیم تا نشان دهیم کشورهای مسلمان فرهنگی غنی و کهن دارند و نباید تنها صدای خشونت عده‌ای معدود، سبب شود تا این همه ویژگی‌های مثبت از یادها برود".

علاوه بر هنرمندان ایرانی و عرب، چند نوازنده آمریکایی مقیم منطقه نیز با این گروه در برگزاری کنسرت همکاری کردند.

همزمان با اجرای کنسرت، یک میز ویژه از طرف وکلای آمریکایی برپا شده بود که به شهروندان این هفت کشور مشاوره رایگان برای مشکلات حقوقی مرتبط با این فرمان می‌رساند.

Image caption جلسه تمرین نوازنده‌ها پیش از برگزاری کنسرت
حق نشر عکس Elie Khadra
حق نشر عکس Elie Khadra
حق نشر عکس Elie Khadra
حق نشر عکس Elie Khadra