بنکسی یکی از ستاره‌های پرچم اروپا را 'پاک کرد'

کارگری که در اثر بنکسی به تصویر کشیده شده با پاک کردن یکی از ستاره‌های پرچم اتحادیه اروپا، بر روی کل تصویر ترک می‌اندازد حق نشر عکس BANKSY
Image caption کارگری که در اثر بنکسی به تصویر کشیده شده با پاک کردن یکی از ستاره‌های پرچم اتحادیه اروپا، بر روی کل تصویر ترک می‌اندازد

دیوارنگاره‌ای که یک کارگر را در حال پاک کردن یکی از ستاره‌های پرچم اتحادیه اروپا به تصویر کشیده‌، به عنوان اثر بنکسی، هنرمند دیوارنگار بریتانیایی به تایید رسیده است.

این اثر اولین بار روز یکشنبه، ۸ مه ۲۰۱۷، در نزدیکی پایانه کشتی در بندر دوور در استان کنت بریتانیا دیده شده است.

عکس‌های این دیوارنگاره (گرافیتی) بر روی صفحه اینستاگرام بنکسی منتشر شده و یکی از نمایندگان او تایید کرده که این اثر کار بنکسی است.

بنکسی، هنرمند مرموز بریتانیایی، به خاطر آثار گرافیتی با مضمون سیاسی شهرت دارد.

تازه‌ترین اثر او همزمان شده است با نزدیک شدن بریتانیا به انتخابات سراسری و هنگامی که این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا آماده می‌شود.

حق نشر عکس BANKSY
Image caption دیوارنگاره بنکسی در نزدیکی پایانه کشتی در بندر دوور بریتانیا کشیده شده است

در حالی که برخی از منتقدان اعتبار این اثر را به دلیل "واضح بودن بیش از حد" زیر سوال برده‌اند، توجه دیگر مخاطبان به جای ستاره شکسته شده به ترک‌های ظریف این اثر جلب شده است.

ترک‌های همرنگ زمینه که از دور قابل تشخیص نیستند، این تصویر را به مخاطب القا می‌کنند که شکستن یکی از ستاره‌ها در حال تخریب کل تصویر است.

هویت بنکسی تا تقریبا دو سال پیش نامعلوم بود، تا اینکه پژوهشگران دانشگاه کویین‌ مری لندن با استفاده از تکنیک آماری "هویت‌یابی مبتنی بر مکان"، هویت این هنرمند ناشناس اما مشهور بریتانیایی را کشف کردند.