آنجلینا جولی اتهام سوء‌ استفاده از کودکان در ساخت فیلمش را رد کرد

آنجلینا جولی حق نشر عکس EPA
Image caption آنجلینا جولی برای نحوه بازی گرفتن از کودکان مورد انتقاد قرار گرفته است

آنجلینا جولی اتهام سوء‌ استفاده از کودکان کامبوجی برای بازی گرفتن از آنها در فیلم جدید خود را به شدت رد کرده است.

این بازیگر مشهور سینما برای ساختن فیلم تازه خود با نام "آنها اول پدرم را کشتند" از کودکان محلی در کامبوج استفاده کرد. این فیلم روایت واقعی نسل‌کشی خمرهای سرخ در کامبوج از نگاه یک کودک است.

آنجلینا جولی در گفتگویی با مجله 'ونیتی‌فر ' گفته بود که در مراحل انتخاب بازیگر چطور به بچه‎های فقیر پول می‎دادند و سپس پول را از آنها پس می‌گرفتند تا ببیند واکنش آنها چیست.

این مصاحبه با واکنش خشمگین بسیاری از مخاطبان در شبکه‎های اجتماعی مواجه شد که خانم جولی را متهم به سوء‌استفاده از کودکان کردند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption سری موک (چپ) نهایتا برای ایفای نقش اصلی انتخاب شد

در این گفت‌وگو آنجلینا جولی توضیح داده است که چطور کارگردان‌ها در مراکز کودکان بی‌سرپرست و زاغه‌نشین‌ها در جستجوی بچه‎ها بودند، "به ویژه آنهایی که زندگی سختی را پشت سر گذاشته‌اند".

سپس از آنها می‌خواستند تا در یک تمرین شرکت کنند که طی آن ابتدا مقداری پول بدزدند و هنگامی که دستگیر می‌شوند، برای توجیه دزدی دروغ بگویند.

آنجلینا جولی در ادامه به این مجله گفت: "نهایتا سری موک - دختری که برای نقش اصلی فیلم انتخاب شد -تنها بچه‌ای بود که مدت زیادی به پول نگاه کرد."

"وقتی او را مجبور کردند که پول را پس بدهد، احساسات بر او غلبه کرد و گفت که پدربزرگش از دنیا رفته و آنها برای برگزاری مراسم تشییع جنازه‌ای خوب پول ندارند."

آنجلینا جولی در واکنش به انتقادها گفت از اینکه مردم از توضیح او در مورد روند انتخاب بازیگر برداشت غلطی داشته‌اند به شدت ناراحت است.

او در بیانیه‎ای نوشت: "من از اینکه تمرین فی‌البداهه صحنه‌ای از فیلم را طوری توصیف کرده‌اند که انگار واقعیت است بسیار ناراحتم."

اما بسیاری از هواداران خانم جولی در شبکه‎های اجتماعی حمایت خود را از او اعلام کرده‌اند.

یکی از هواداران نوشته است: "آنجلینا جولی انسان‌دوست است و من معتقدم که او هیچوقت قادر نیست به کودکان ضربه روحی وارد کند."

موضوعات مرتبط