تبلیغ فیلم مادر دیوارنگاری ۲۰ ساله را خراب کرد

حق نشر عکس APPARITION MEDIA

ابتکار مسئولان کمپین تبلیغاتی فیلم "مادر!"، تازه‌ترین اثر دارن آرونوفسکی با نقش‌آفرینی جنیفر لارنس، برای سازندگان فیلم دردسرساز شد.

موسسه‌ اپرشن مدیا که مسئولیت تبلیغ فیلم "مادر!" را در استرالیا به عهده دارد، قصد داشت به جای نصب پوسترهای بزرگ، از دیوارنگاری استفاده کند.

اما وقتی آن‌ها دیوارنگاری تبلیغاتی فیلم "مادر!" را روی یک اثر ۲۰ ساله کشیدند، مردم سیدنی عصبانی شدند.

دارن آرونوفسکی، کارگردان فیلم "مادر!" در توییتر از دوست‌داران اثر قدیمی معذرت‌خواهی کرد: "الان باخبر شدم که یک شرکت تبلیغاتی در سیدنی اولین قانون گرافیتی را شکسته. خجالت‌زده هستم، و خشمگین. از به‌به [خالق اثر] پوزش می‌طلبم، و هزینه جایگزین کردن دیوارنگاری را هم می‌دهم."

حق نشر عکس ETHEL YARWOOD ENTERPRISES

دیوارنگاری اصلی که بیش از ۲۰ سال پیش توسط کالین به‌به، هنرمند خیابانی، ترسیم شده بود، نشان‌گر چیدمانی بود از مجموعه‌ای از حیوانات در فضایی شهری، که بالای‌شان نوشته: "گاهی اوقات مثل جنگل می‌شود."

کالین به‌به در گفت‌وگویی با ای‌بی‌سی گفت: "دیوارنگاری، احساس‌‌هایی را به تصویر می‌کشید که آن موقع با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کردم. آن روزها خودم نبودم، افسرده بودم، و گاهی هم به خودکشی فکر می‌کردم."

موسسه‌ اپرشن مدیا می‌گوید از اهمیت اثر خبر نداشته است. این موسسه هم برای این "اشتباه بزرگ" از هنرمندش پوزش خواست. همچنین اعلام کرده که با کالین به‌به برای بازسازی دیوارنگاری قدیمی همکاری خواهد کرد.

به گفته مقام‌های محلی، دیوارنگاری تبلیغاتی فیلم "مادر!" بدون کسب اجازه ترسیم شده بود. آن‌ها اعلام کردند که از اقدامات شرکت تبلیغاتی برای بازسازی اثر استقبال می‌کنند. اما، هنوز معلوم نیست که آیا شرکت تبلیغاتی را جریمه خواهند کرد یا نه.

حق نشر عکس Getty Images

موضوعات مرتبط