همسر واینستین در پی بالا گرفتن اتهامات آزار جنسی او را ترک کرد

جورجینا چپمن و هاروی واینستین حق نشر عکس Reuters
Image caption جورجینا چپمن می‌گوید رفتار همسرش غیر قابل بخشش است

در پی بالا گرفتن ادعاهای آزار جنسی علیه هاروی واینستین، تهیه‌کننده سرشناس هالیوود، همسرش جورجینا چپمن اعلام کرد که او را ترک می‌کند.

خانم چپمن ۴۱ ساله با اعلام این خبر گفت که رفتار همسرش "غیر قابل بخشش" است.

پیشتر آنجلینا جولی و گوئینت پالترو به جمع هنرپیشه‌هایی پیوستند که می‌گویند آقای واینستین آنها را آزار جنسی داده است.

این دو ستاره هالیوود گفتند که این آزار در ابتدای دوران فعالیت آنها در هالیوود اتفاق افتاده است.

باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا و همسرش میشل هم روز سه‌شنبه گفتند که از شنیدن این اخبار "مشمئز" شده‌اند.

آقای اوباما در بیانیه‌ای نوشت: "میشل و من از گزارش‌های اخیر درباره هاروی واینستین مشمئز شده‌ایم. هر مردی که زنان را به این شکل خوار می‌کند باید صرف نظر از ثروت یا موقعیت، محکوم و پاسخگو شناخته شود."

هیلاری کلینتون هم که واینستین به کمپین انتخاباتی او کمک مالی کرده بود در بیانیه‌ای نوشت که از این افشاگری‌ها "شوکه شده و وحشت کرده." او "شهامت" زنانی که روایت خود را بازگو کرده اند ستود.

ادعاها علیه آقای واینستین که از تهیه‌کنندگان بسیار موفق در هالیوود بوده پس از انتشار گزارشی در نیویورک تایمز بالا گرفت.

بیشتر بخوانید:تهیه‌کننده مشهور هالیوود در پی مطرح شدن اتهام آزار جنسی اخراج شد

هاروی واینستین از بنیانگذاران شرکت فیلم‌سازی میراماکس بود. او و برادرش بعدا در سال ۲۰۰۵ "واینستین کمپانی" را تاسیس کردند. هیات مدیره این شرکت او را در پی این ادعاها اخراج کرده است.

او به خاطر تولید فیلم "شکسپیر عاشق" برنده اسکار شده است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption گوئینت پالترو و آنجلینا جولی از بازیگران سرشناسی هستند که ادعاهایی علیه او مطرح می کنند

همزمان سه زن دیگر در گزارشی که در مجله نیویورکر چاپ شد مدعی شده‌اند که واینستین به آن ها تجاوز کرده است. او ادعاهای تجاوز را رد کرده است.

در این گزارش ادعا شده که او این سه نفر را وادار به آمیزش کرد که یکی از آنها هنرپیشه‌ای به نام آزیا آرجنتو بود.

یک سخنگوی هاروی واینستین گفت: "آقای واینستین هرگونه ادعای آمیزش جنسی بدون آنکه هر دو طرف خواهان آن بوده باشند را قویا رد می کند."

پالترو و جولی هر دو در بیانیه هایی که در اختیار نیویورک تایمز قرار گرفت روایت خود را پس از انتشار گزارش اولیه این روزنامه شرح داده اند.

خانم جولی در یک ایمیل نوشت: "من در جوانی تجربه بدی با هاروی واینستین داشتم و در نتیجه تصمیم گرفتم دیگر هرگز با او کار نکنم و به دیگران هم در این مورد هشدار دادم... این رفتار با زنان در هر حرفه ای و در هر کشوری غیرقابل قبول است."

گوئینت پالترو هم در بیانیه‌ای ادعا کرد که واینستین پس از نقش دادن به او در فیلم "اما" (Emma)، از او خواسته به اتاق هتلش برود، دستش را روی بدن او گذاشته و اشاره کرده که او را در تخت ماساژ دهد.

او گفت به دوست پسر وقتش، برد پیت، درباره این حادثه گفت و او هم با واینستین رو در رو شد. خانم پالترو گفت که "فکر می کردم مرا اخراج خواهد کرد."