هاروی واینستین؛ تارانتینو از موارد اتهام‌های آزار جنسی علیه او خبر داشت

حق نشر عکس Getty Images
Image caption تارانتینو بسیاری از فیلم‌هایش را در کنار هاروی وینستین ساخته است

کوئنتین تارانتینو، کارگردان سرشناس هالیوود گفته سال‌ها از ماجراهای آزار جنسی نسبت داده شده به هاروی واینستین خبر داشته است.

او در گفت‌وگویی با مجله نیویورک تایمز از این‌که در گذشته مانع این اتفاق نشده ابراز تاسف کرده و گفته است "آنقدر اطلاعات داشته‌ام که بتوانم کاری انجام بدهم."

پلیس لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا برای اولین بار تحقیقات درباره یکی از اتهام‌های مطرح شده علیه هاروی واینستین در سال ۲۰۱۳ را آغاز کرده است.

زنان زیادی او را به تجاوز و آزار جنسی متهم کرده‌اند. البته این تهیه‌کننده مشهور هالیوود هر نوع رابطه جنسی "بدون رضایت" طرف مقابل را رد کرده است.

در تازه‌ترین مورد لوپیتا نیونگو، بازیگر برنده جایزه اسکار اتهام‌های تازه‌ای را علیه آقای واینستین مطرح کرده است. خانم نیونگو گفته که آقای واینستین به اتاقش رفته و گفته می‌خواهد او را ماساژ بدهد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption لوپیتا نیونگو به خاطر فیلم ۱۲ سال بردگی جایزه اسکار گرفته است

کوئنتین تارانتینو به روزنامه نیویورک تایمز گفته که در گذشته چیزهایی درباره این اتهام‌ها شنیده که فراتر از شایعه بوده و از درستی آنها اطلاع داشته است.

او گفته باید در قبال چیزهایی که شنیده بوده احساس مسئولیت می‌کرده و از ادامه کار با او خودداری می‌کرده است.

تارانتیینو در بسیاری از فیلم‌هایش با آقای واینستین کار کرده از جمله دو فیلم جانگوی آزاد شده و حرام‌زاده‌های بی‌شرف.

با آغاز تحقیقات پلیس لس‌آنجلس ماجرای اتهام‌ها علیه آقای واینستین در ایالت کالیفرنیا هم وارد روند قضایی شده است. شاکی یک مدل ایتالیایی ۳۸ ساله است.

پیش‌تر شکایت‌هایی در لندن و نیویورک هم علیه این تهیه کننده سینما ثبت شده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
اتهام‌های آزار جنسی علیه تهیه‌کننده سرشناس هالیوود