'گزارشی درباره مینا' در آپارات

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
'گزارشی درباره مینا' در آپارات

این هفته در آپارات فیلم 'گزارشی درباره مینا' ساخته کاوه مظاهری به‌ نمایش در‌می‌آید.

درباره فیلم

آمار روشن و مشخصی از تعداد کارتن‌خواب‌ها و بی‌سرپناه‌ها در ایران در دسترس نیست یا حداقل جایی اعلام نشده است، اما براساس آمارهای مقامات دستِ‌کم چیزی بین پانزده تا بیست‌هزار کارتن‌خواب در ایران حضور دارند. گرچه برخی از کارشناسان این آمار را فقط متعلق به شهر تهران می‌دانند. به هر حال آمار هرچه‌قدر هم که باشد، کارتن‌خوابی و بی‌سرپناهی پدیده آشنایی در بسیاری از شهرها و به‌خصوص کلان‌شهرها است. مینا نام زنی بی‌پناه است. او یکی از همین کارتن‌خواب‌هایی است که اعداد و ارقام تعدادشان لابه‌لای همه آمارها و گرفتاری‌های دیگر گم می شود. اما مینا هنوز گم نشده، نه خودش نه باورهایش. او خاله همه کارتن‌خواب‌های دیگر است، بخشنده است و هنوز به ارزش‌های انسانی پایبند است. 'گزارشی درباره مینا' ساخته کاوه مظاهری گزارشی از زندگی مینا در نخستین روزهای سال ۱۳۹۳شمسی است.

حق نشر عکس unknown
Image caption نمایی از فیلم 'گزارشی درباره مینا'

ویژگی فیلم

'گزارشی درباره مینا' ساخته کاوه مظاهریگزارش از جایی بسیار نزدیک به زندگی واقعی است. فیلم‌ساز در این فیلم خیلی خوب توانسته است به آدم‌های محیط فیلم‌اش نزدیک شود و اعتماد آن‌ها را جلب کند. انگار آن‌ها حضور دوربین را حس نمی‌کنند. کارگردان فیلم در عین‌ حال در محیطی که بیشتر آلوده اعتیاد و فقر است، تمرکزش را بر شخصیت اصلی فیلم گذاشته، درگیر قصه‌های تکراری درباره اعتیاد نشده است.

درباره کارگردان

کاوه مظاهریمتولد ۱۳۶۰ در تهران و دانش‌آموخته مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت تهران است. او کارش را در این زمینه با نوشتن نقد فیلم در مجلات شروع کرد و در سال ۱۳۸۴، اولین فیلم کوتاه داستانی‌اش را با عنوان 'موچین ' را ساخت. مظاهری چهار فیلم کوتاه داستانی و بیش از سی فیلم مستند کوتاه و بلند ساخته است. او به عنوان نویسنده و تدوین‌گر در فیلم‌های متعددی حضور داشته است و برای فیلم کوتاه 'روتوش ' برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه از سی‌و‌پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر شده است. از جمله فیلم‌های او می‌توان به اینها اشاره کرد: فیلم کوتاه داستانی 'موچین ' (۱۳۸۶)، مستند 'واکسیما (۱۳۸۷)'، مستند روز خون (۱۳۸۷)، سوسک( ۱۳۸۹)، روتوش ( ۱۳۹۵)، مستند پرواز تا پردیس ( ۱۳۹۵).

حق نشر عکس unknown
Image caption کاوه مظاهری، کارگردان

زمان پخش برنامه آپارات :

جمعه ساعت ۲۱:۰۰ ایران

شنبه ساعت ۱۱:۰۰ صبح ایران

یکشنبه ساعت ۲۴:۰۰ ایران

سه‌شنبه ساعت ۱۶:۰۰ایران

چهارشنبه ساعت ۲۴:۰۰ ایران

پنج‌شنبه ساعت ۱۱:۳۰ شب اروپا

آرشیو برنامه های آپارات

برای دسترسی به صفحات برنامه‌های گذشته آپارات روی اینجاکلیک کنید.

آرشیو صفحه‌های آپارات

مشاهده برنامه از طریق وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی

این فیلم در ساعات اعلام شده در جدول فوق از طریق کلیک بر روی اینجا، لینک پخش زنده تلویزیون وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی

و یا اینجا، لینک پخش زنده تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی در کانال بی‌بی‌سی فارسی در یو‌تیوب نیز قابل مشاهده است.

آدرس پست الکترونیک برنامه آپارات: aparat@bbc.co.uk

آدرس فیس بوک برنامه آپارات: https://www.facebook.com/aparatonbbc

می توانید از طریق پنجره زیر هم با ما تماس بگیرید:

Your contact details
Disclaimer