کیم کارداشیان 'اشتباه فوتوشاپی' در عکسش را تکذیب کرد

Kim Kardashian at event 'One Voice: Somos Live! A Concert For Disaster Relief' at the Universal Studios Lot on 14 October 2017 in Los Angeles, California حق نشر عکس Getty Images
Image caption کیم کارداشیان

کیم کارداشیان گفته ادعاها درباره اینکه یکی از آخرین عکس‌های او در اینستاگرام به اشتباه ویرایش شده "مسخره" است.

او آخر هفته گذشته عکسی از خود به حمایت از راهپیمایی حمایت از کنترل قوانین اسلحه در آمریکا در حساب اینستاگرامش منتشر کرد.

در آن عکس خطوط پارکینگ و یک ماشین غیرعادی به نظر می‌رسید. بعد از انتقاد و ابراز نظر کاربران، کیم امکان گذاشتن نظر در آن عکس را غیرفعال کرد.

کیم کارداشیان در بیانیه‌ای در سایت خود گفته است که در آن عکس "فقط فیلتری اضافه کرده" و توضیح داده که چه چرا عکس غیرعادی به نظر می‌رسد.

او نوشته است:"در سایت‌ها و رسانه‌ها می‌بینم که نوشته‌اند من مرتکب 'اشتباه فوتوشاپی ' شده‌ام. این خیلی مسخره است!... من عکسی را پست کردم که یکی از طرفدارانم قبلا منتشر کرده بود، من فقط فیلتری به آن اضافه کردم."

او افزوده:"به نظر می‌رسد که این طرفدارم قسمتی از عکس را متقارن کرده و به همین دلیل ماشین آن طور به نظر می‌رسد... این خیلی برای من خنده‌دار است. چه کسی برود و آن ماشین را فوتوشاپ کند که آنطوری به نظر برسد؟ لول!"

کیم سپس عکس اصلی را منتشر کرد که نشان می‌دهد جلوه قرینه‌سازی ( mirror effect) در آن به کار رفته است.

در عکس اصلی دلیل به نظر رسیدن ماشین به شکل له شده در پس‌زمینه و خطوط منحنی در پایین عکس مشخص‌ معنا پیدا می‌کند.

حق نشر عکس Getty Images

پیش از این هم کارداشیان‌ها و برخی افراد مشهور دیگر متهم شده‌اند که عکس‌های به شدت ویرایش‌شده منتشر می‌کنند.

جمیله جمیل، هنرپیشه اهل بریتانیا اخیرا در مصاحبه‌ای با بخش نیوزبیت بی‌بی‌سی گفت که شبکه‌های اجتماعی عامل "بیماری همه‌گیر کمبود اعتماد به‌نفس" در میان دختران است.

او گفت که افراد مشهور در اینستاگرام با پست‌های "غیرمسئولانه" به روحیه دختران جوان صدمه می‌زنند.

موضوعات مرتبط